Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarımın Sağlığı ve Cinsiyeti

Deniz27

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar ben bundan tam 26 gün önce 1 çift çekoslavak muhabbet kuşu aldım petshoptan yani bana verirken öyle denildi ve bir dışı bir erkek 45 günlük denildi ben kuşlarımı aldım ilk gün çok halsiz gibilerdi ve strese bağlı ishal olmuşlardı bende pets family bağırsak florası düzenleyici aldım petshop verirken 5 gün kullan 2 gün ara ver geçmezse tekrar 5 gün kullan dedi 5 gün kullandım 2 gün ara verdim tekrar başladım ama iyileşti gibiler dışkıları gayet normal gözüküyor internettekiler gibi ancak beyaz kanatlı olan kuşumun poposu temiz olmasına rağmen tüyüne biraz diski bulaşmış ve diğer kuşum da kıçını dışarı çıkartıyor 2 side sanki titriyor ve arada sallanıyor gibiler yemlerini yiyorlar ve sabahları ötüyorlar o konuda sıkıntı yok ama başka birşey mi var anlamadım ve cinsiyetini tahmin edemiyorum bana yardım edermisiniz

Resimleri burda arkadaşlar bilen biri bana yardım edebilirmi

Ekli dosyalar

• 20220924_115223-min.jpg
    20220924_115223-min.jpg
    859 KB · Görüntüleme: 30
  • 20220924_115409-min.jpg
    20220924_115409-min.jpg
    959 KB · Görüntüleme: 27
  • 20220924_115306-min.jpg
    20220924_115306-min.jpg
    729.8 KB · Görüntüleme: 30
Sağdaki dişi ama soldakinden emin olamadım. Çok parlamış. Elinizdeki takviyeyi atın çöpe 🙂 onun yerine probiyotik entrobac alınız. Ayrıca multivitamin gervit. Bu ikisini mutlaka düzenli şekilde kullanın. Maşallahlari var kuşlarıninizin. 🙏🏻

Sağdaki dişi ama soldakinden emin olamadım. Çok parlamış. Elinizdeki takviyeyi atın çöpe 🙂 onun yerine probiyotik entrobac alınız. Ayrıca multivitamin gervit. Bu ikisini mutlaka düzenli şekilde kullanın. Maşallahlari var kuşlarıninizin. 🙏🏻
Ya vallah elimden geleni yapıyorum hergun suluklarini yıkıp taze şu koyuyorum yemlerindeki kabukları temizliyorum kuş kumunu koyuyorum kalamar kemiğini koyuyorum ilacını koyuyorum bana o ilacı pet shop önermişti eğer ise yaramazda atarim sorun değil ama alırken pet shopa bi erkek bi dişi ver dedim ilerde yavru almak istiyorum ki çok iyi geçiniyorlar saatlerce birbirlerinin tüyünü temizliyorlar ve birbirlerine heralde yem kusuyorlar bi bakarmısınız 2 sidemi dişi yoksa dişi erkekmi,ilk iki resim deki kuşum aynı kafes telinin kenarında ki de 2.Kuşum

Ekli dosyalar

• 20220924_130308-min.jpg
    20220924_130308-min.jpg
    796.1 KB · Görüntüleme: 25
  • 20220924_130315-min.jpg
    20220924_130315-min.jpg
    885.9 KB · Görüntüleme: 23
  • 20220924_130244-min.jpg
    20220924_130244-min.jpg
    754.2 KB · Görüntüleme: 26
Birincisi net dişi. İkinci ve üçüncü kuş aynı sanırım. Erkek gibi gördüm. Petshop ürünleri yetersiz. Pek faydasını görmezsiniz. O yüzden atın çöpe dedim. Söylediğim takviyeler internet üzerinden sipariş ediliyor. Kuş yaşadığı müddetce bu takviyeler verilmeli. Kuşun bağışıklığı için. İkincisi kum olarak ta kristal değil grit kum temin edin. Üçüncüsü plastik tunekleri de atın o da mantara davetiye çıkarıyor. Eğer ki ballı kraker de elinizde varsa onu da vermeyin. Bal degil kimyasal yapıştırıcı. Onun yerine daldarı verin. Aklıma gelenler bunlar.

Birincisi net dişi. İkinci ve üçüncü kuş aynı sanırım. Erkek gibi gördüm. Petshop ürünleri yetersiz. Pek faydasını görmezsiniz. O yüzden atın çöpe dedim. Söylediğim takviyeler internet üzerinden sipariş ediliyor. Kuş yaşadığı müddetce bu takviyeler verilmeli. Kuşun bağışıklığı için. İkincisi kum olarak ta kristal değil grit kum temin edin. Üçüncüsü plastik tunekleri de atın o da mantara davetiye çıkarıyor. Eğer ki ballı kraker de elinizde varsa onu da vermeyin. Bal degil kimyasal yapıştırıcı. Onun yerine daldarı verin. Aklıma gelenler bunlar.
Çok teşekkür ederim yardımınız için ne yapacagimi şaşırdım resmen dediklerinizi harfiyen yapacağım tekrardan zahmetiniz için çok teşekkür ederim

1.si hayvanın üzerine çok düşmeyin çünkü düştükçe hayvan hasta oluyor veya benim şansım bu yönde :( 2.si ızgara kullanın yoksa kuşlar dışkıları ile sürekli haşır neşir oldukları için kursak mantarı vb. rahatsızlıklar geliştirebiliyorlar. 3.sü biri dişi diğeri erkek dişi kuşlarda erkek kuşlar gibi hafif pembe çereye sahiplerdir. zamanla bu renkler değişir. kesinikle ve kesinlikle kimyasal olan herhangi birşey ile yıkamayın kafesin demirlerini 2 güde bir ev sirkesi ile silin. aynı zamanda sularına 1 2 damla ev sirkesi damlatın. bu onlar için harika bir besin oluyor. düzenli olarak mevsim sebzeleri meyvelerini verin. unutmayın çok iyi yıkamalısınız. aynı zamnda kuşlarınızın kafes temizliğini önemseyin. ve özel yeteneklerini kimse ile paylaşmayın çünkü nazara gelen hayvanlar

1.si hayvanın üzerine çok düşmeyin çünkü düştükçe hayvan hasta oluyor veya benim şansım bu yönde :( 2.si ızgara kullanın yoksa kuşlar dışkıları ile sürekli haşır neşir oldukları için kursak mantarı vb. rahatsızlıklar geliştirebiliyorlar. 3.sü biri dişi diğeri erkek dişi kuşlarda erkek kuşlar gibi hafif pembe çereye sahiplerdir. zamanla bu renkler değişir. kesinikle ve kesinlikle kimyasal olan herhangi birşey ile yıkamayın kafesin demirlerini 2 güde bir ev sirkesi ile silin. aynı zamanda sularına 1 2 damla ev sirkesi damlatın. bu onlar için harika bir besin oluyor. düzenli olarak mevsim sebzeleri meyvelerini verin. unutmayın çok iyi yıkamalısınız. aynı zamnda kuşlarınızın kafes temizliğini önemseyin. ve özel yeteneklerini kimse ile paylaşmayın çünkü nazara gelen hayvanlar

Nezaketiniz için çok teşekkür ederim vallah üstüne düşemeden edemiyorum vebali boynuma diye pet shopa gittigimde ilac almak icin bana sakın sirke damlatma suyuna hayvani mahveder demişti yoksa bende 1 2 damla anlatırdım haftada bir kez sularına damlatiyordum normalde ızgara da var hemen taktım tavsiyeniz üzerine tekrardan nezaketiniz için Allah razı olsun

petshoplar ticarethanelerdir. benim kuşumda tüy problemleri oluştu ev yapımı sirke ile vücudunu sildim 2 güne 1 ve sonuç tekrar tüylendi. uygularken dikkatli uygulama yapılmalı bit ve pire spreyinden daha etkili ve doğal sonuç aynı zamanda musluk suyu vermeyin. arada banyo yaptırın banyo yapmayı seviyorlar

petshoplar ticarethanelerdir. benim kuşumda tüy problemleri oluştu ev yapımı sirke ile vücudunu sildim 2 güne 1 ve sonuç tekrar tüylendi. uygularken dikkatli uygulama yapılmalı bit ve pire spreyinden daha etkili ve doğal sonuç aynı zamanda musluk suyu vermeyin. arada banyo yaptırın banyo yapmayı seviyorlar
Arıtılmış şu veriyorum ama nasıl banyo yaptıracağımi bilemiyorum çok korkuyorlar elimi gördükleri an kaçıyorlar onun dışında iştahları filan gayet yerinde hergün kafeslerinden birsürü yem kabuğu temizliyorum

hocam banyoluk mutlaka alın ve banyoluk suyu ılık olsun yani sıcak su koymayın. aynı zamanda suyun içine yeşillik koyarsanız yıkanacaklardır. :) yem yemeleri güzel ekstra ödüller de verebilirsiniz dal darı gibi ama lütfen ballı kraker adı altında satılan ürünleri vermeyin. içlerinde sentetik yapıştırıcı olduğu için juşların sağlığı için çok zararlı besinler.

hocam banyoluk mutlaka alın ve banyoluk suyu ılık olsun yani sıcak su koymayın. aynı zamanda suyun içine yeşillik koyarsanız yıkanacaklardır. :) yem yemeleri güzel ekstra ödüller de verebilirsiniz dal darı gibi ama lütfen ballı kraker adı altında satılan ürünleri vermeyin. içlerinde sentetik yapıştırıcı olduğu için juşların sağlığı için çok zararlı besinler.
Tamamdır dediginiz tavsiyeleri birebir yapacağım şuan içeride 2side ötüyor baya sağlıklı duruyorlar zahmet edip zamaninizi ayirdiginiz icin cok teşekkür ederim😊

Geri