Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarında Cinsiyet Ayrımı Ve Yaş Tahmini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kuşunuz erkek 7 aylık değil 4.5 - 5 aylık civarı. Bakımsız kalmış sanki. Neler veriyorsunuz ? Kafesi dar gibi geldi bana. Siz önlem olarak avimec veya vilmectin alın petshop veya veterinerden. Ense derisine 1 damla damlatın.
Kafesi dar değil büyük kafes aldık. Ya beslenme olarak yemi var onu yiyor. Bir de sabahları benimle ekmek ya da poğaça yiyor. Haftada 2 kere de yumurta veriyorum. Bazen de yeşillik. Yani özel bir besleme diyeti uygulayamıyorum. Erkek olduğuna sevindim alışsın istiyorum. Yavaş yavaş alışıyor gerçi. Sabahları yanıma geliyor kahvaltı yapmak için :) sadece bu kadarı yapıyor ama bu bile mutlu ediyor işte :))

IMG_0247.JPG
Benim kus hakkinda da yorum yapabilicek var mi yasi ve cinsiyeti hakkinda selamlar herkese

çok güzel ve bilgilendirici olmuş sayın site yöneticisi :)

İyi tutuyorsunuz elde ya benimkiler ele alışık değil tutmak gerektiğinde kışlık kalın çorap (temiz kullanılmamış) elime geçirip öyle tutuyorum bazen yinede geçiriyorlar gagalarını. kuş dişi diye düşünüyorum.
Avuçlayarak hiçbir kuş tutulmayı sevmez zaten benimki bana çok alışık ama sevmiyor öyle yinede parmağında omuzumda uzerimde duruyor hep

Selamunaleyküm arkadaşlar. Bende bir hevesle 2 çift kuş aldım. Bana dişi olarak söylenen kuşlarımın gerçekten dişi olup olmadığını öğrenmek istiyorum :) Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

g6Wpz2.jpg

Z3EpgZ.jpg

Selamunaleyküm arkadaşlar. Bende bir hevesle 2 çift kuş aldım. Bana dişi olarak söylenen kuşlarımın gerçekten dişi olup olmadığını öğrenmek istiyorum :) Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

g6Wpz2.jpg

Z3EpgZ.jpg
Ikiside kesinlikle disi. Cereleri soluk mavi beyaz, parlak olsaydi beyazlik olmasaydi/hafif olabilir erkek olabilirdi :)

Ikiside kesinlikle disi. Cereleri soluk mavi beyaz, parlak olsaydi beyazlik olmasaydi/hafif olabilir erkek olabilirdi :)

Allah razı olsun :) Üsttekinden çok şüpheliydim ama şüphem boşa çıktı sayenizde. Alttaki köpek gibi ısırıyor zatende yinede ufak bir şüphe vardı.

Bende bu yakisikliyi sorayim :D erkek ama kafasindaki fazlaca siyahlik neyin kirmasidan olaki

Erkek kafasinda oyle olmasinin sebebi bazen tüye girip oyle kalabiliyor

Birdaha ki tuy doneminde duzelirmi acaba yada kalici mi bu hali :D evde karabas diye cagiriyolar sinir oluyorum

Bence mutasyon olarak guzel. Yavru guzel alinir bu yakisiklidan

Maalesef sorunlari var disiler es olarak secmiyo oglumu. Ben arkadas oluyorum ona elimden geldigince :) baska oglum da var ondan bebisler bekliyorum hayirlisiyla :D cifte bayram yasarim insallah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...