Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞLARINDA SALMONELLA VE TEDAVİSİ

Ne tanısı koydunuz? Ne hastalığı var kuşumda
Salmonella yok, hem dışkı ya bakarak söylüyorum hem de video ya bakarak.. Koksidiyoz var kuşta.

Salmonella yok, hem dışkı ya bakarak söylüyorum hem de video ya bakarak.. Koksidiyoz var kuşta.
Anladım birde bi ilaç kullanırsam probiyotikle kullanmamı önerdiler sizce kullanmalı mıyım ve dediğiniz ilacı kukkanmaya başladığımda veterinerin verdiği laci bırakıyım mı bu yeterli olur mu

Anladım birde bi ilaç kullanırsam probiyotikle kullanmamı önerdiler sizce kullanmalı mıyım ve dediğiniz ilacı kukkanmaya başladığımda veterinerin verdiği laci bırakıyım mı bu yeterli olur mu
Dediğim ilacı alın, ilaç kullanımından sonra probiyotik başlanılır.

Tamam o zaman en geç pazartesiye kadar alabilirim o zamana kadar diğer kullandığım ilaçları kesiyorum kullanmayı. Birde tüy döküyor kuşum onun çaresi nedir?
Tüyde olabilir.
İlaçları kesin, bugün ve yarın probiyotik verin..

Kuşumda çok su içmek hariç diğer belirtiler var. Ben kuruma hastalığı olduğunu düşündüğüm için trafıculan kullanıyorum ayrıyeten d vitamini ve doktorun verdiği ilaç karşımını kullanıyorum. Bu saydıklarımı günde iki kere veriyorum. Başka ne yapabilirim öneriniz nedir lütfen yardımcı olun.
gogus bolgesınde kemıgın belırgınlesmesı, kursakta sulanma, kılo kaybı var mı? hayvanı gunde ıkı kez elınıze alarak kursakta yem olup olmadıgını kontrol edın.

Anladım ilacı alınca tekrar yazarım. Birde kuşum çok kaşınıyor ne yapmalıyım? Çok soru sordum kusura bakmayın
tuy degısımı zamanı kasınma genelde oluyor. tedbır amaclı Ardap bıt spreyı ınternetten alıp uygulama yaparsanız ıyı olur.

gogus bolgesınde kemıgın belırgınlesmesı, kursakta sulanma, kılo kaybı var mı? hayvanı gunde ıkı kez elınıze alarak kursakta yem olup olmadıgını kontrol edın.
Göğüs bölgesi aşırı belirgenleşti, kilo kaybı da çok fazla var. Ama diğer saydıklarınız yok

tuy degısımı zamanı kasınma genelde oluyor. tedbır amaclı Ardap bıt spreyı ınternetten alıp uygulama yaparsanız ıyı olur.
Ya tüyleri çok döküldü geri çıkar mı yerine ben kullandığım ilaçlardan dolayı diye düşündüm

Recai hocam ben yumurta mamasına yumurta kabuğu ekliyorum evet ama o yumurtayı vermeden önce zaten aynı şekilde haşladığım yumurtanın kabuğunu soyup veriyorum onun dışında yinede soyduğum yumurta kabuğuna ek bir işlem yapmama gerek varmı mamaya eklemeden önce yani zaten suda haşlanmış oluyor o dediğinizi anlayamadım
@Recai SULAMİS hocam bunu yanıtlamadınız :/

Geri