Karadeniz Pet

Muhabbet kuslarini evin incde ucmasini izin veriyimi?

Oguzhanteq

Meraklı Üye
Arkadaslar

1,5 ay once disi(5 aylik) kusu aldim ve 3 hafta once erkek (2 aylik) aldim.

DIsiyi aldim petshop disinin kanadini kisaltmis, tabi ben yavru normaldir zanettim sonra forumlerde okudumki kanadi kisaltilmis bana petshop soylemedi kanadi kesildigini.

sonra gittim bir hafta sonra 1 erkek kus aldim ama bu sever kanatlarina iyibaktim adam bana demisti kanadini kisaltiyim istersen daha hizli ele alisir AMA BEN ISTEMEDIM!!!

benimde sorum kuslari birakiyimi evde ucmalarnina bir sakincasi olurmu? daha ele alisikdegiler elimden tek dar dari yiyorlar. kendileri kafesi girirmi?

Son düzenleme:
Bence sen kus besleme kanadi iyi kesilmemis ne demek senin kolunu keselim bakalim ne yaapacaksin. Ne cani adamlarsiniz

Kardesim ters anlamisin allaha sukur kesilmemis demek istedim yanlis yazmisim.
ben disiye aldimda kesilmisti(kisaltilmisti) ilk kusumdu yani hic bir bilgim yoktu

tüylerinin kesildiğine emin misiniz peki? benim mubişin de durduk yere kanat tüyleri dökülmeye başladı. uçan kuş artık uçamıyor :( belki de öyle bir şeydir. ben de onu nasıl iyileştirebilirim onu araştırıyorum uzun süredir :(

tüylerinin kesildiğine emin misiniz peki? benim mubişin de durduk yere kanat tüyleri dökülmeye başladı. uçan kuş artık uçamıyor :( belki de öyle bir şeydir. ben de onu nasıl iyileştirebilirim onu araştırıyorum uzun süredir :(
eminim

beyaz(disi) mavi(erkek)
WhatsApp Image 2017-01-08 at 21.40.42 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-01-08 at 20.22.18 (2).jpeg
WhatsApp Image 2017-01-08 at 20.22.23 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-01-08 at 20.22.23.jpeg

Pet shoplar ve ne yazıkki kimi kendini üretici diye gören kişiler ( yanlış anlaşılmasın burda üretim yapan arkadaşları kastetmiyorum) kuşlarım ele alışık ele alınca uçup gitmez imaji vermek için kuşların kanatlarını kesiyorlar. Eğer kuşlarının uçmasında problem yok ise salabilirsin. Ama düzgün uçamayıp sağa sola çarpıp kendine zarar verecek durumdaysa hiç salma

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alalı ne kadar oldu ?? Ben yeni aldığımda 2-3 hafta salmam genelde.Bu süreçte ele alıştırmaya çalışırım.O da şöyle oluyor >>>> Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin

2-3 haftayı geçtiyse ise salın.Uçsunlar biraz.10-15 dk ile başlayın salma ritüeline.Zamanla süreyi arttırırsınız.
Bu arada kafesinizi ve tünekleri çok beğendim :) Güle güle büyütün kuzucukları^^

Alalı ne kadar oldu ?? Ben yeni aldığımda 2-3 hafta salmam genelde.Bu süreçte ele alıştırmaya çalışırım.O da şöyle oluyor >>>> Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin

2-3 haftayı geçtiyse ise salın.Uçsunlar biraz.10-15 dk ile başlayın salma ritüeline.Zamanla süreyi arttırırsınız.
Bu arada kafesinizi ve tünekleri çok beğendim :) Güle güle büyütün kuzucukları^^
Disi 1,2aylik bende erkek 3 haftadir

Kuşlarınızı salın.. Kafese hapis etmeyin. Kanadı kesik olan mubiş için çok üzüldüm. Kızımı kaybettim iki ay evvel. Aynı gün oğlum yanlız kalmasın diye dişi aldım 7'aylık dediler hatta eve gelir gelmez kutudan direk odaya saldım dişiyi ben.. Çok uzun zamandır muhabbet besliyorum. Kafeste önce kendine alıştır sonra kısa aralıklarla dışarı sal kafese kapat tekrar mantığını asla anlamış değilim. Şuan ki durumu diyeyim kızımla aramda su sızmıyor. Çok asiydi hırçındı dişi genelde öyle oluyor zaten onlar kaçıyordu benden. Şimdi gel diyorum geliyor omzumda elimde geziyor. Sevginin çözemeyeceği hiç bir şey yok. Onlar zekiler seveni biliyorlar ve uysallaşıyorlar.. Eğitim için kafeste tutma taktiğini ben onaylamıyorum. Kanadı kesik olan mubiş takip gerektirir biryere çarpıp yara almaması için çıkardığınız da takip edin olur mu. Maşallah çok tatlılar..

Geri