Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu 1 hafta tek başına kalabilir mi?

Kalabilir ama kuşu bıraktığınız gibi bulabilir misiniz bilemiyorum.. Fiziksel veya psikolojik etkileri olacaktır bence.. Kuş bir hafta kendi pisliğinin içinde yaşayacağı için mantar, parazit oluşumu olabilir. Kuş çok sıkılır. Hem de bayağı.. psikolojik olarak kesinlikle etkilenir. Yalnızlık, sıkıntı, ucamamak kuş için çok kötü şeyler..
Kuştan kuşa değişir. Yalnızlıktan intihar edenleri cidden ben de duymuştum.

Yada şöyle düşünün (bu karar vermenize yardımcı olacaktır)
Sizi bir haftalığına hücreye kapatsalar bir haftalik yiyeceğinizi (sadece ekmek) ve kovada suyunuzu koysalar. Kimse ile iletişime gecmenize izin vermeseler ve tuvalet ihtiyacınızi da hücrede karşılayacağınızi söyleseler bu sıcakta o hücre ne hale gelir ve sizin psikolojiniz veya bedeniniz ne hale gelirdi?
Allah kimseye göstermesin.. hayali bile korkunç değil mi?
Bir kuş iki günden fazla yalnız kalamaz. Bırakacak Komşu,akraba,veteriner gibi yerler bulun lütfen
Gerçek anlamda düşüncelerime tercüman olmuşsunuz kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim.

Güzel felaket senaryoları gelmiş bende bir adet yazayım;

Kuşu yalnız bıraktınız gece sinek vızıltısından korktu ve kendini kafes demirlerine çarpmaya başladı iş ya evde olmadığınız zamana denk geldi ve bir yerlerini yaralayıp kanattı yada kırdı öyle vik vik vik diye diye hakkın rahmetine kavuştu... 5-6 saat yol sürüyormuş 1 hafta uzun bir süre, suyu biter yemi sıkışır dökülmez hayvanda fiziksel yaralanma olabilir gerek yok alın kendiniz ile götürün. Otobüs firmaları kuşları alıyorlar.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, kesinlikle birşeyler düşüneceğim. Ben de biliyorum kuşun yalnız kalırsa ne hissedeceğini. Buralar da güvenilir komşu olmadığı için bırakamam. Farketmez diyip bi tane yan komşuya versem ne olacağı belli olmaz. Ya yanımda götüreceğim ya da veterinere vereceğim. Büyük ihtimal gidecek olursak veterinere veririm.

Geri