Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayağındaki iltihap (tırnak yok)

Doğukan1718

Yeni Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar yeni kayıt oldum. Dün 30 günlük yavru bir muhabbet kuşu aldım yem kırmayı felan daha yeni yeni öğreniyor. Adam kuşu verince ayağında yeşil bişey gördüm ilk yapışık dışkı sanmıştım ama eve gelince gördüm ki orada tırnak yok iltihaplı gibi. Sizden ricam nasıl tedavi edebilirim hangi ilacı kullanmalıyım ? Resim attım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170102-163818[1].png
    Screenshot_20170102-163818[1].png
    803.2 KB · Görüntüleme: 121
  • Screenshot_20170102-163806[1].png
    Screenshot_20170102-163806[1].png
    734.5 KB · Görüntüleme: 110
  • Screenshot_20170102-163811[1].png
    608.9 KB · Görüntüleme: 32
Sanki dışkı yapışıp kurumuş gibi duruyor
Benim bıldırcınlarda oluyodu böyle nemli ortam olursa dışkıları ayaklarında yapışıyodu sonra yere sürtünürken tırnağı kırılııyordu

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanki dışkı yapışıp kurumuş gibi duruyor
Benim bıldırcınlarda oluyodu böyle nemli ortam olursa dışkıları ayaklarında yapışıyodu sonra yere sürtünürken tırnağı kırılııyordu

Dışkıyı temizleyin aspur (kanarya yemi ) daldari verin soguk ortamda bulunmasin gule gule besleyin hayirli olsun

Tamam arkadaşlar temizledim gibi düzeldi sayılır. Teşekkürler tecrübesizlikten heralde bende korktum birşey oldu diye

Benim bıldırcınlarda dişkı yapışıp kuruyor aynı böyle oluyo
Temizlemek icin bir kaba sıcak su koyuyorum (dikkat çok sıcak değil kuşun ayağını yakma) o su da bekletiyorum ayağını uzun bir süre sonra kendi kendine eriyip düşüyor dışkı
Tırnakda çıkıyor sonra

Benim bıldırcınlarda dişkı yapışıp kuruyor aynı böyle oluyo
Temizlemek icin bir kaba sıcak su koyuyorum (dikkat çok sıcak değil kuşun ayağını yakma) o su da bekletiyorum ayağını uzun bir süre sonra kendi kendine eriyip düşüyor dışkı
Tırnakda çıkıyor sonra

Bildircinlariniz mi var uretim yapiyormusunuz bende bahar aylarinda almayi dusunuyorum

Bildircinlariniz mi var uretim yapiyormusunuz bende bahar aylarinda almayi dusunuyorum
Maalesef üretim yapamìyorum çünkü kuluçkaya yatmıyorlar. Her sene şubat ayında 20 yavru alıyorum . Yumurtlama zamanı martta başlìor onlar mart gelince yumurtaya başlìor ekime kadar yumurta yapıyolar sonra yumurta yapmayi birakiyolar (gelecek sene martta tekrar başlıyor) yumurtaları makinede çıkartıyorum sonrada satıyorum en son yaşlı olanlarınıda kesiyoruz

Kulucka yapsalar süper olur hayvanat bahcesinde gordugum bildircinlar kuluckadaydi gorunce cok ozendim beslemeyi dusunuyorum iki uc disi bir erkek yeterli olurmu es durumu yok bildigim kadariyla

Kulucka yapsalar süper olur hayvanat bahcesinde gordugum bildircinlar kuluckadaydi gorunce cok ozendim beslemeyi dusunuyorum iki uc disi bir erkek yeterli olurmu es durumu yok bildigim kadariyla
1 erkeğe 4 dişi düşecek şekilde alırsanız daha iyi olur eğer 4 dışiye 2 erkek denk gelirse erkeğin birini öldürüyorlar

Geri