Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Aydınlatma Hakkında

Verdiğiniz tavsiye için teşekkürler. Beyaz ışık olarak belirtmişsiniz sarı ışığı hiç denediniz mi ? sarı ışık için genelde daha rahatlatıcı özelliği olduğundan bahsedilir. Uykuya geçişlerde beyaz ışığa göre daha kolay olur deniyor. Fabrikalarda, mağazalarda genelde soğuk beyaz diye tabir ettiğimiz ışıklar kullanıyor.
Evet denedim.Odayı aydınlatmak için dimmer sistem kullanıyorum.İlk aldığım dim ampul sarıydı.Sarı ışık insanı daha fazla rahatsız ediyor ve gözleri yoruyor.Şimdi beyaz ampul kullanıyorum...Geceleri 2 watt led beyaz gece lambası kullanıyorum.
1-2 watt lık beyaz ampulün uykuya ne bir zararı ne de faydası olur.Bizim amacımız kuşların hafifte olsa ortamı görmesini sağlamaktır.

Evet denedim.Odayı aydınlatmak için dimmer sistem kullanıyorum.İlk aldığım dim ampul sarıydı.Sarı ışık insanı daha fazla rahatsız ediyor ve gözleri yoruyor.Şimdi beyaz ampul kullanıyorum...Geceleri 2 watt led beyaz gece lambası kullanıyorum.
1-2 watt lık beyaz ampulün uykuya ne bir zararı ne de faydası olur.Bizim amacımız kuşların hafifte olsa ortamı görmesini sağlamaktır.
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler Melih bey.

Geri