Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Bitlenme İhtimali

cinan00

Yeni Üye
Herkese merhabalar. Evimizde yapılan tadilat nedeniyle muhabbet kuşumu kuzenimin evine götürmek durumunda kaldım. Haliyle yeni bir ortam olduğu için tüy dökme durumu başladı. Ancak son 1-2 gündür kuşumun inanılmaz derecede tüy döktüğünü ve sürekli kaşındığını fark ettim. En sonunda dün gece ansızın kaşınırken vücudundan siyah noktaya benzer bir şey düştü. Açıkçası bunun yem parçası olduğunu düşünerek elime aldım ancak parça yere düştüğünde net bir şekilde hareket ettiğini gördüm. Bu nedenle bitlenme ihtimalinin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Konuyla ilgili ilaç, tedavi yöntemleri hakkında desteğinizi rica ederim.

Vilmectin ense damlası temin ediniz. Bir damla olacak şekilde enseye ve kuyruk sokumuna damlatiniz. Bir damladan fazlası olmasın. Geçmiş olsun.

Bilgi için teşekkür ederim. Villmectin ilacını nereden temin edebilirim? Her veterinerde maalesef ki bulunmuyor.
Başka ilaçlar kullanıp da tedavi süresini geciktirmek istemiyorum açıkçası.

Çoğu veterinerler de bulunması lazım. Çünkü kedi kopeklere de uygulunan bir ilaç. Ama zirai ilaç satan yerlere de bakınız.

Veterinerlerde yılda belli aralıklarda ense damlası yapılmalı.ortam değişimi tüy dökmeye sebep olabilir

Geri