Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Cinsiyetinin erkek olduğunu düşünüyorum. Yaş ve ırk tahmini yapabilir misiniz?

Kuşunuzun yaşı 2 aylık civarlarında, ırkı yerli, türü ise baskın parçalı.

Alalı 3-4 ay oluyor. 2 aydan büyük olması lazım. Ben 6-7 aylık olduğunu tahmin ediyorum. Bir de kuşum 52 gram geliyor bu iyi mi acaba yoksa zayıf mı?

Parçalı kuşlarda bazen yapılan yaş tahminleri tutmayabiliyor, attığınız fotoğraflarda cere rengi mor gibi görünüyor ona istinaden 2 aylık dedim. Daha net fotoğraflar çekip atabilir misiniz?

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.
Irkı nedir acaba https://imgyukle.com/i/5V0Y0h

Parçalı kuşlarda bazen yapılan yaş tahminleri tutmayabiliyor, attığınız fotoğraflarda cere rengi mor gibi görünüyor ona istinaden 2 aylık dedim. Daha net fotoğraflar çekip atabilir misiniz?

Irkına göre kilosu iyi mi acaba 52 gram geliyor

Doğadaki kuşların ağırlıkları genellikle 30-35 gram civarlarında oluyor. Evlerimizde beslediğimiz kuşların ağırlıkları ise ortalama 45-50 gram arasında oluyor, 60 grama kadar normal sayılabilir (Jumbo haricindekiler için geçerli).

Doğadaki kuşların ağırlıkları genellikle 30-35 gram civarlarında oluyor. Evlerimizde beslediğimiz kuşların ağırlıkları ise ortalama 45-50 gram arasında oluyor, 60 grama kadar normal sayılabilir (Jumbo haricindekiler için geçerli).
Alırken bize jumbo demişlerdi ama değil sanırım. 52 gram normal kabul edilebilir o zaman.

Bu kuşum 5 aylık cinsiyeti erkekle dişi arasında doğduğundan beri. Agrasif biraz diğer erkek kuşa eziyet yapmaya bayılıyor. Dişi diye aldık. yem verişiyolar. Yuvayada giriyo bazen. Cinsiyeti ve türü ne sizce ? Kanat mutasyonu clear wing mi?

Kuşunuz dişi, ırkı yerli, türü ise Clearwing.

Arkadaşlar sevgili fostum kuki için petshop sahibi erkek demiş. Fakat İnternetten öğrendiklerim bana dişi mi dedirtiyor. Kendisi 5 aylık bir bebek. Lütfen cinsiyeti fotolardan anlaşılabiliyorsa söyler misiniz?

Kuşunuzun cinsiyeti dişi.

Geri