Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Selamlar benım kuşumun cinsi ne bakarmısınız babam almıs gelmıs benım kuşum yenı öldüğü halde yardım edermısınız kaç aylık ve cinsiyeti

Kuşunuzun yaşı 2 - 2,5 aylık civarlarında, ırkı yerli, mutasyonu (Rengi) ise Grey Green (Grey Factor) ve Olive Green arasında. Ceresinin net olarak göründüğü birkaç tane fotoğraf çekip yüklerseniz cinsiyetini de yorumlarım.

Burun deliklerinin ortası beyaz fakat kenar kısımlarda hafif mavilik var, kuşunuz büyük ihtimalle erkek.

Benim küçük kuşumun da ceresi ilk geldiğinde böyleydi, orta kısımda beyazlık çoktu sonradan maviye döndü. Sahiplendiğim kişi ısrarla bana bu kuş dişi dedi, sana başka bir kuş vereyim dedi, kabul etmedim ve o kuşu sahiplendim. Üretici arkadaş, kuşun erkek olduğuna ceresi mavileştikten sonra inandı :)

Burun deliklerinin ortası beyaz fakat kenar kısımlarda hafif mavilik var, kuşunuz büyük ihtimalle erkek.

Benim küçük kuşumun da ceresi ilk geldiğinde böyleydi, orta kısımda beyazlık çoktu sonradan maviye döndü. Sahiplendiğim kişi ısrarla bana bu kuş dişi dedi, sana başka bir kuş vereyim dedi, kabul etmedim ve o kuşu sahiplendim. Üretici arkadaş, kuşun erkek olduğuna ceresi mavileştikten sonra inandı :)
Çok teşekkürler çok sağolun akşam 6 gıbı geldı hala dışkılamadı bıraz tedırgın ınsallah ılk kuşum gıbı kendıme alıstırabılırım

Çok teşekkürler çok sağolun akşam 6 gıbı geldı hala dışkılamadı bıraz tedırgın ınsallah ılk kuşum gıbı kendıme alıstırabılırım

Rica ederim, siz de sağ olun. İlk bir kaç gün yeme içmesi az olur ve buna bağlı olarak da az dışkılar (dışkıların yapısı değişik olur). Yeteri kadar ilgi alaka gösterirseniz kısa bir süre içerisinde size alışacaktır, tek yapmanız gereken aranızda bir güven köprüsü kurmak. Bunu başardıktan sonra her şey kendiliğinden gelişir.

Bu arada Maşallah kuşunuza, tüyü kadar ömrü olur İnşallah :)

20201024-112647

20201024-112718
Yavru kuşumun cinsiyetti belli olmuş mu biraz hala anlayamıyorumda

20201024-112647

20201024-112718
Yavru kuşumun cinsiyetti belli olmuş mu biraz hala anlayamıyorumda

Kuşunuz erkek (%90). Sanırım size bunu daha önce de söylemiştim :)

10 gün sonra kuşunuzun birkaç tane daha fotoğrafını paylaşın bakalım.

Ceresi açık mor burun deliklerinin kenarları beyaz çevrili cinsiyet ne olabilir

Bende oyle bir secenek yok daha önceleri çıkıyordu fakat şimdi çıkmıyor

Rica ederim, yavru kuşlarda cere rengi bazen değişebiliyor. Eğer görünen beyaz kısımlar maviye dönerse kuşunuz erkek demektir, benim küçük olan kuşumun da ceresi yavruyken dişiye benziyordu ama sonradan maviye döndü :)

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.

cinsiyetleri ne olabilir.

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Geri