Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG-20201130-WA0017.jpg
    IMG-20201130-WA0017.jpg
    81.8 KB · Görüntüleme: 10
Hemcins kuşlar aynı kafeste uzun süre beslenilemez. Bir süre sonra şiddetli kavga etmeye başlarlar.
Dediğinizin aksini biliyorum ve yakın bir arkadaşımda 5 yıl aynı kafeste yaşayan dişiler var.
Hemcinslikle alakası yok. Her canlı zamanla agresifleşir. Yanında erkek de olsa, tahammül edemeyebilir ve kavgalar ister istemez olur.

Dediğinizin aksini biliyorum ve yakın bir arkadaşımda 5 yıl aynı kafeste yaşayan dişiler var.
Hemcinslikle alakası yok. Her canlı zamanla agresifleşir. Yanında erkek de olsa, tahammül edemeyebilir ve kavgalar ister istemez olur.
5 yıl boyunca beraber yaşayan hemcin kuşu ilk defa sizeden duyuyorum. Hemcinse kuşlar aynı kafeste eğer her iki kuşnda bir erkek eşi yoksa aynı kafeste eş gibi bakılmaz.

Fotoğraftaki mor tonlu cereye dayanarak... Karanlık daha doğrusu loş bir ortamda çekilmiş bir fotoğraf. Bundan mütevellit mor tonları belli oluyor.
Daha net olması için bir fotoğraf daha yükleyebilir kuşun sahibi.
Eğer kuşun burun deliklerine dikkatli bakarsan beyaz renk görülüyor. Şuan için kuş cinsiyet tahmini yapmak için çok genç.

5 yıl boyunca beraber yaşayan hemcin kuşu ilk defa sizeden duyuyorum. Hemcinse kuşlar aynı kafeste eğer her iki kuşnda bir erkek eşi yoksa aynı kafeste eş gibi bakılmaz.
Yavruyken eş olsunlar diye alınan ve kızgınlık dönemlerinde dişi olduğu anlaşılan kuşlar.
Başka bir kafeste erkekle denedik olmadı. İki kuşu farklı erkeklerde defaatle denedik olmadı.
5 yıldır mutlu mesut yaşıyor iki kuşta.

Yavruyken eş olsunlar diye alınan ve kızgınlık dönemlerinde dişi olduğu anlaşılan kuşlar.
Başka bir kafeste erkekle denedik olmadı. İki kuşu farklı erkeklerde defaatle denedik olmadı.
5 yıldır mutlu mesut yaşıyor iki kuşta.
Vay be. Belkide kuşlar homoseksüel kuşlardır bilemiyorum.

Peki sarı olan çiftleşebilir mi şimdi erkek buldum da
Çiftleşmeye uygun ama dişi kuşlar her erkeği kabul etmez. İsterseniz deneyebilirsiniz fakat yanlış anlamazsanız eğer üretim oldukça zahmetli ve bilgi isteyen bir iştir. Bir sıkıntı meydana gelmeden önce iyice araştırıp ardından böyle bir işe girişmenizi tavsiye ederim.

Çiftleşmeye uygun ama dişi kuşlar her erkeği kabul etmez. İsterseniz deneyebilirsiniz fakat yanlış anlamazsanız eğer üretim oldukça zahmetli ve bilgi isteyen bir iştir. Bir sıkıntı meydana gelmeden önce iyice araştırıp ardından böyle bir işe girişmenizi tavsiye ederim.
Ya şöyle, ben kuşuma çok kıymet veriyorum. Hani öyle bu kuş da çiftleşsin de satıyım gibi bir düşüncem yok. Fakat kuşların ömürleri kısa biliyoruz. Ben çok iyi bakıyorum vitaminlerine özen gösteriyorum kendim ona kraker felan yapıyorum ellerimle. Geçenlerde üşütmüş kendim iyileştirdim başında bekledim. İstiyorum ki yavrusu olsun onları da çok seveyim. O yüzden uğraşıyorum. Bulduğumuz erkek de ablamın kuşu, biz bizim sarı kuşu yani limonu erkek sandık çünkü getirdiğimiz dişi kuşla birbirlerinin ağzına yemek vs veriyorlar birbirlerinin peşinden ayrılmıyorlar. Yani ben daha çok kuş sevmek istiyorum üretip satma gibi bir derdim yok.

Ya şöyle, ben kuşuma çok kıymet veriyorum. Hani öyle bu kuş da çiftleşsin de satıyım gibi bir düşüncem yok. Fakat kuşların ömürleri kısa biliyoruz. Ben çok iyi bakıyorum vitaminlerine özen gösteriyorum kendim ona kraker felan yapıyorum ellerimle. Geçenlerde üşütmüş kendim iyileştirdim başında bekledim. İstiyorum ki yavrusu olsun onları da çok seveyim. O yüzden uğraşıyorum. Bulduğumuz erkek de ablamın kuşu, biz bizim sarı kuşu yani limonu erkek sandık çünkü getirdiğimiz dişi kuşla birbirlerinin ağzına yemek vs veriyorlar birbirlerinin peşinden ayrılmıyorlar. Yani ben daha çok kuş sevmek istiyorum üretip satma gibi bir derdim yok.
Dediğim gibi erkek olan bir kuş ile eş tutturmaya çalışabilirsiniz. Kuşlarda bizim gibi bazı kuşlarla anlaşabiliyor bazı kuşlarla anlaşamıyor. Ona göre eş tutarlarsa bir sonuç alabilirsiniz elbet.

Sanılanın aksine canlılar için tek gâye üremek(basit anlamda) değildir. Her hayvan üreyemez, üremek istemez. Ortamdaki koşullara ayak uydurur.(Dawkins.)
Homoseksüel tercihle de bir ilişkisi yok.
Homoseksüellik bir tercih değil. Kuşlar normalde kendi hemcinsleriyle kızıştıklarında kavga ederler. Eğer dişi kuş ile 5 yılı aşkın bir süredir beraber yaşıyorlarsa belki de homoseksüel olabilirler. Doğa da bu şekilde hemcins kuşların eş tuttuğu görülmüştür. Tabii ki her hayvan üremek ister diye bir şey yok.

Geri