Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Kafes içinde ele geliyor dışarda gelmiyor neden olabilir acaba?

Tünek tutuyorum geliyor ona ordan elime geliyor ama direk gelmiyor öpücük bile veriyorum kaçmıyor elimde ama direk gelmiyor tam güvenemiyor mu anlamadim.

Valla çözmedim yani durumunu ısırması felan hic yok maşallah sadece ele dışarda gelmiyor neyse ilgin için teşekkür ederim

Şöyle daha yakından çektim gözlerini ama ısırması ele felan 5 günde alıştı uçtuğu zaman tunege geliyor sonra ordan elime geliyor konusunca ötüyor karşılık veriyor.
Kuş 4-5 aylık. Her kuşta kenarda halka olur. Sadece yaş ilerledikçe halka belirginleşir.
Kuşa biraz özensiz bakılmış. Konuşmak isterse konuşturabilirsiniz.
Ek olarak 7-8 aylık bir erkek kuşta cere rengi net mavi tonlarda olur. Kızgınlıkları geçtiğinde açık maviye döner, mor olmaz.

Kuş 4-5 aylık. Her kuşta kenarda halka olur. Sadece yaş ilerledikçe halka belirginleşir.
Kuşa biraz özensiz bakılmış. Konuşmak isterse konuşturabilirsiniz.
Ek olarak 7-8 aylık bir erkek kuşta cere rengi net mavi tonlarda olur. Kızgınlıkları geçtiğinde açık maviye döner, mor olmaz.
Valla bende çözmedim yaşını da dediginiz gibi 4 5 aylık olabilir çünkü kanatlarında,kulak kısmında tüyler çok dolgun değil yani

Bana da yardımcı olur musunuz ? Dişi olduğunu sanıyorum. doğru mu ?

Merhaba 2 cinsiyetlerini öğrenmeme yardimci olabilirmisiniz. Teşekkürler.
20210522_193201.jpg

Ekli dosyalar

• 20210522_193356.jpg
    20210522_193356.jpg
    975.2 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba arkadaşlar. Bu güzelliği cumartesi günü bir petshopdan aldık. Erkek ve yavru olduğunu söyledi. Ayrıca annesi tüylerini yolduğu için yuvadan ayırıp aldıklarını belirtti. Sorum şu ki kanat ve kuyruğu tam olarak ne zaman çıkar ve ne zaman uçmayı öğrenir? Cinsiyeti erkek ve yavru mu? Sağ kanadında da tek uzun bir tüyü var sanki kırılacak gibi duruyor. Bir hastalığı yoktur değil mi? Teşekkür ederim :)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    179.8 KB · Görüntüleme: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    198.1 KB · Görüntüleme: 22
  • 3.jpg
    3.jpg
    186.9 KB · Görüntüleme: 23
Geri