Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Merhaba yaklaşık 3 hafta önce dışarıda bir muhabbet kuşu bulduk, muhabbet kuslarıyla ilgili pek bir bilgim yok sadece erkek olduğunu anlayabildim hala bizden korkuyor onu nasıl alıştırabilirim yaşı ırkı bakımı ile ilgili bilgiler verirseniz çok sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220504-171309_Gallery.jpg
    Screenshot_20220504-171309_Gallery.jpg
    307.5 KB · Görüntüleme: 30
Merhaba yaklaşık 3 hafta önce dışarıda bir muhabbet kuşu bulduk, muhabbet kuslarıyla ilgili pek bir bilgim yok sadece erkek olduğunu anlayabildim hala bizden korkuyor onu nasıl alıştırabilirim yaşı ırkı bakımı ile ilgili bilgiler verirseniz çok sevinirim
Yetişkin bir kuş pek bir eğitim veremezsiniz zamanı geçmiş malesef sahibini bulamadıysanız üretim yapan bir yere verip yavru muhabbet kuşu alabilirsiniz

Yetişkin bir kuş pek bir eğitim veremezsiniz zamanı geçmiş malesef sahibini bulamadıysanız üretim yapan bir yere verip yavru muhabbet kuşu alabilirsiniz
Teşekkürler cevabınız için çok bir beklentim yok aslında ele gelse yeter bakımlarını yapabilmek için, herhangi bir yer bilmiyorum alacaklarını sanmıyorum bu mubarek ayda geldi evimize bırakmakta istemiyorum, kaç yaşında olduğunu biliyor musunuz tam olarak belli olmuyor galiba kuşlarda

Kuşum 2 aylıktır. Cinsiyeti nedir yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• 20220504_213416.jpg
    20220504_213416.jpg
    790.5 KB · Görüntüleme: 21
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır çiftleşmelerini ve yumurtlamalarını beklediğim çiftimin yavrularını almak nasip oldu. Baba Painted, Anne ise Gri kanatlı Gök Mavisi diye öğrendiğim çiftimin yavruları şu şekildedir. Türleri konusunda fikir verebilirseniz sevinirim.
Ayrıca fotoğraflarda umarım belli olmuştur; Şaşkın ve Çirkin sanırım dişi olacak, Zıpır ve Bıcırık erkek gibi gözlemlerime göre. Kaç günlük olduklarını da isimlerinin yanına belirtiyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz :)

Zıpır (36 günlük)

Şaşkın (38 günlük)

Bıcırık (40 günlük)

Çirkin (34 günlük)

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

C00826AF-2487-4E2D-951E-2FF74C0A5AB6.jpeg
bunla

bunların yaşı ve cinsiyetini söyler misiniz?

Ekli dosyalar

• DB0DFB4C-300A-4992-AF7B-2472FEE7224D.jpeg
    DB0DFB4C-300A-4992-AF7B-2472FEE7224D.jpeg
    125.1 KB · Görüntüleme: 24
Yaş(bana 2.5 aylık dedi) cinsiyet ve ırk bilgisi alabilirmiyim birde benden önceki sahiplenen kişi galiba hiç kafesinden çıkarmamış biraz kilo problemi var gibi geldi bana ne söylersiniz

Merhaba, yavru muhabbet kuşumun cinsiyeti ve cinsi konusunda yardımcı olur musunuz. Sırt kısmı mavi.

Ekli dosyalar

• IMG_20220505_190237.jpg
    IMG_20220505_190237.jpg
    642.3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20220505_190220.jpg
    IMG_20220505_190220.jpg
    829.3 KB · Görüntüleme: 20
Teşekkürler cevabınız için çok bir beklentim yok aslında ele gelse yeter bakımlarını yapabilmek için, herhangi bir yer bilmiyorum alacaklarını sanmıyorum bu mubarek ayda geldi evimize bırakmakta istemiyorum, kaç yaşında olduğunu biliyor musunuz tam olarak belli olmuyor galiba kuşlarda
Yaş Tahmini yapacak kadar bilgili değilim malesef sadece yetişkin olduğunu söyleyebilirim muhtemelen evcilleşmiş bir kuştur bir ele almayı deneyin facebook gruplarında mutlaka alıcak biri çıkabilir tabi size kalmış

Merhabalar,

Kuşumu alalı yeni oldu. Cinsiyet ve yaş tahminini tam yapamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz :)
Şimdiden teşekkürler.

WhatsApp Image 2022-05-06 at 20.28.39.png
WhatsApp Image 2022-05-06 at 20.28.06.jpeg

Yaş(bana 2.5 aylık dedi) cinsiyet ve ırk bilgisi alabilirmiyim birde benden önceki sahiplenen kişi galiba hiç kafesinden çıkarmamış biraz kilo problemi var gibi geldi bana ne söylersiniz
Maşallah çok güzelmiş erkek kuş bol bol uçurun arada yeşillik verin

Tüy dönemine girmiş bu aralar stresli ve alışması zor olur b vitamini desteği verin. Her kuşun karakteri farklıdır evet yavruyken daha kolay alışırlar ama yetişkin kuş alışmıcak diye bi şey yoktur. Korkusu geçince ele gelir bıcır bıcır da öter erkek kuş sadece çok samimi olmayabilir sizle ama o da belli olmaz 😁

received_522407856180003.jpeg

Merhaba yeme dusecegini erkek oldugunu soylediler. Eger erkek ise sahiplenicem. Cinsiyet ile alakali yorum yapabilir misiniz

Merhaba 2 tane kuşum var yaklaşık olarak 5-6 aydır bendeler. İlk sorum cinsiyetleri üzerine ikincisi Mavi olan geldiğinde baya bir hırçındı diğer kuşum yavruydu onu çok dövdü ama alıştı gibiler şimdi, küçük baya bir tüy döküyordu yediği dayaktan zannettim ama şimdi mavi olan da dökmeye başladı sebebi ne olabilir acaba. Sularına vitamin koyuyorum.

Geri