Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Merhaba dişi kuşumun yanına bu erkek kuşu aldım. Ama cinsi rainbow mu bilemedim yardımcı olurmusunuz
IMG_20220918_155729.jpg

Merhaba bende dişi olduğunu yanına kuş almaya götürdüğüm öğrendiğim kuşumun yanına bir kuş aldım zannımca Rainbow değil spangle mi oluyor sizden rica etsem nedir bu kuşun cinsi😀
Buda dişi olduğunu yeni öğrendiğim kuşum bir aylık yeme düştüğünde tanıdık birinden almıştım erkek demişti ama dişiymiş şimdiye kadar hiç sorgulamamıştım. İyi ki eş almaya giderken yanımda götürmüşüm yoksa 2 dişi koyacaktım kafese😀 dişi kuşum 9 aylık henüz erkeği alırken de özellikle yaşlı olmasın 1 yaş civarı olsun dedim ama inşallah öyledir yaşı.

Buda dişi olduğunu yeni öğrendiğim kuşum bir aylık yeme düştüğünde tanıdık birinden almıştım erkek demişti ama dişiymiş şimdiye kadar hiç sorgulamamıştım. İyi ki eş almaya giderken yanımda götürmüşüm yoksa 2 dişi koyacaktım kafese😀 dişi kuşum 9 aylık henüz erkeği alırken de özellikle yaşlı olmasın 1 yaş civarı olsun dedim ama inşallah öyledir yaşı.

Ekli dosyalar

• IMG_20220917_164739.jpg
    IMG_20220917_164739.jpg
    603.2 KB · Görüntüleme: 17
2 Aylıkken almıştık erkek demişlerdi şu an 7 aylık ama emin olamadık dişi mi erkek mi ceresinin rengi net bir şekilde mavi ya da morumsu bir renk olmadı çünkü

Ekli dosyalar

• IMG_20220810_134411.jpg
    IMG_20220810_134411.jpg
    130.3 KB · Görüntüleme: 15
Arkadaşlarla merhaba sultan papağanımin yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi verir misiniz
Bana 4 aylık erkek söylendi
Siz değerli hocalarimin yorumunu bekliyorum

@Melih.S59 teşekkür ederim hocam peki yaşı kaç sizce yawrumu bana 4 aylık erkek olduğu soylendi ☺️ ama dişi yaşını çok merak ediyorum

@Melih.S59 Allah bağışlasın ben hep muhabbet kuşu besledim şimdide var muhabbet kuşum ilk defa sultan papağanı besleyecem o yüzden çok fazla bilgim yok ☺️ şuan aşırı korkuyor benden ve alıştırmaya çalışıyorum aynı zamanda parmağımı kanattı ısırdı ☺️ 3 gün oldu sahipleneli

@Melih.S59 Allah bağışlasın ben hep muhabbet kuşu besledim şimdide var muhabbet kuşum ilk defa sultan papağanı besleyecem o yüzden çok fazla bilgim yok ☺️ şuan aşırı korkuyor benden ve alıştırmaya çalışıyorum aynı zamanda parmağımı kanattı ısırdı ☺️ 3 gün oldu sahipleneli
Rica ederim. Evet Dişi Sultan papağanları elenmekten hoşlanmazlar. Aşkımda 8 ay sonra bana tam anlamı ile alıştı. Yakınıma geliyordu fakat omuzuma gelmiyordu. Şimdi dışarı saldığımda hemen omuzuma geliyor ve yanağımı seviyor. Her şeyi zamana bırakın mutlaka sizin de omuzunuza gelerek saçlarınızı ve yanağınızı sevecektir. Yeter ki size güven duysun. :)

@Melih.S59 sağolun hocam valla cesaret verdiniz bana yaşlı bir kuş olduğunu soyledi başka bir arkadaşım bayağı moralim bozulmuştu ☺️ artık ara sıra sizi rahatsız ederim.

Geri