Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu dışkısı

Hepsi leke bırakıyor kendisi sessizleşti biraz daha kafesten çıkınca hala enerjik bir biçimde gelip konuyor kafama benle uğraşıyor ama böyle bi yavaşladı ve uyukluyor gibi olmaya başladı biraz da.

Son düzenleme:
Ağzından salyayla yem çıkarıyor ve baya bi miktar yem çıkardı. Üni öğrencisi olduğum için kuşumu veterinere götürecek gücüm yok ama sanırım kredi kartından - ye düşüp götürücem Bostancı-Altıntepe çevresi Istanbul'da önerebileceğiniz bir veteriner var mıdır(biraz da fiyatları makul olursa çok mutlu olurum kendi masraflarımı bile zor karşılıyorum)

Son düzenleme:
Kuşun resmini atabilir misiniz?
Sürekli düzelir gibi olup semptonlar tekrar ediyorsa arkadasın dedigi gibi mikrobik,iç parazit olma ihitmali yüksek.
Bu durum devam ederse diğer hastalıklara ortam hazırlayabilir. Son zamanlarda farklı bi şeyler veriyorsanız onlar vermeyin. Sadece normal yem ve su ile beslemeye devam edin. Zaten bu şekilde besleniyorsa vitaform tozunu alabilirsiniz. Sistemik antibakteriyel + vitamin takviyesi olarak veriliyor. 7,8 gün kullanabilirsiz. Mercimek tanesi boyutundaki tozu 100ml sulugun yarısına kadar su koyarak 12 saatte bir tazeleyip verebilirsiniz.
Ben kullandım faydasını gördüm.
Şuradan detaylı bakabilirsiniz dışkı kontrolü yapmak için: https://evcilclub.com/diskilari-sagliklari-hakkinda-bilgi-veriyor/

Kendisi kusmaya başladı dün gece salyalı bir biçimde çıkardı ağzında ki yemleri sabah uyandığımda yerlerde kusulmuş olan yemlerin içi duruyordu bugün saat 9:30 da veteriner açılıyormuş kredi kartımdan da - düşüp bu kuşu veterinere götürme kararı aldım.

Kuşumun tipini ve dışkının son halini göndermek için attığım veterinere gidip 2 tane şırınga da antibiyotik ve başka bir ilaç alarak (adlarını bilmiyorum) birtane de reçete ile metmapid ampül ilacı verildi soğuk algınlığı olduğunu söylediler 3 ilacı 0.2ml 0.2ml 0.3 ml olarak suyuna koyarak tedavi etmeye çalışıcağım inşallah iyileşir kendisi benim bi kaç aydır odada beraber yaşadığım tek dostum daha 1 yaşına bile girmemişken kaybetmek istemiyorum. son güncelleme olarak yazayım dedim teşekkür ederim yardımlarınız için.

352493525035251

Çok tatlı maşallah tüyü kadar ömrü olsun.Dışkısı normal görünüyor

Teşekkürler Jaraxxus, Eredar Lord of the Burning Legion :D bakalım bugün götürmeden önce biraz daha iyi oldu ama hafta sonu aynı şeyi gene yaşayıp bidaha başladı bu sefer ilaç tedavisini yapıcam iyi gözükse de

Nerden nereye muhabbet kuşu forumunda hearthstone takipçisi eyvallah göksel..:) Kuşun durumunu güncel olarak paylaşır mısın?

Tabi gün ve gün paylaşırım kendisinin durumunu teşekkürler ilgi için WoW ve Hearthstone'u severiz :D şu an güzel bi şekilde konuşarak ötüyor kafesinden

Dışkının son hali ve bugün hiç kusmadı biraz fazla uyukluyo ama enerjik konuşuyor gene eskisi gibi iyileşiyor zamanla kolumun üstünde de bi kaç fotoğrafını çektim eskisi gibi klavyemin üstünde benle takılıyor ama dün klavyenin üstünde uyuduğunu farkettim bakalım iyiye gidiyor durumu şu an kafamda :D (fotoğraf da kolumun üstünde)
353443534535346

Dışkının son hali ve bugün hiç kusmadı biraz fazla uyukluyo ama enerjik konuşuyor gene eskisi gibi iyileşiyor zamanla kolumun üstünde de bi kaç fotoğrafını çektim eskisi gibi klavyemin üstünde benle takılıyor ama dün klavyenin üstünde uyuduğunu farkettim bakalım iyiye gidiyor durumu şu an kafamda :D (fotoğraf da kolumun üstünde)
Ekli dosyayı görüntüle 35344Ekli dosyayı görüntüle 35345Ekli dosyayı görüntüle 35346
Güzel gelişmeler:)

Geri