Karadeniz Pet

muhabbet kusu halsiz, kusuyor ve kabarik tuylu

arkadaslar eskisehirde tavsiye ettiginiz yer var mi veteriner
bi turlu kendini toplayamadi kus
veterinere danismak istiyorum da yolda daha da hirpalanacak diye cekiniyorum, zaten halsiz surekli:(

veya kuslardan anlayan usta vs de olur veteriner yerine

SAM_1241.JPG SAM_1240.JPG SAM_1239.JPG SAM_1242.JPG
son durumlar bu arkadaşlar

Ezbere antibiyotik kullanılmaz veterinerler de bilmiyor anlamak mümkün değil! Karaciğeri ve böbreği rahatsız bir kuşu antibiyotik daha çabuk ölümr götürür..Böyle su gibi tüketilirse olmaz ki...

Kuşunuzun dışkısı ne renk ve nasıl yapıyor bi gözlemleyin..Ayrıca iğnesi çıkabilen insülin şırıngası alın eczaneden.1 tatlı kaşığı ev yoğurdu, bir damla bal, bir çitmik toz zencefili karıştırıp ağızdan zerkedin gün içinde..Kusmasını iyileştirecektir..
Bu arada kara hindiba , kekik, ekinezya bitkisi alın hemen ve çaylarını yapıp yapıp sürekli dönüşümlü içirin..Bitkileri kaynar suya koyup 10dk. bekletin ağzı kapalı kavanozda ve süzün çayı böyle yapılır..Bünyesi toparlanacak inşallah..İlaca filan başlamayın hayvan daha kötüye gitmesin..Dışkıları takip edin ona göre de öneriler verelim

Ayrıca burdan ezbere ilaç tavsiye edenler bi zahmet şu hayvanların günahına girmesinler.Hangi devirde yaşıyosunuz yaa benimkinde de oldu şunu kullan demek nasıl bir sorumsuzluk..
Bu hayvana bakarak kızgınlıktan kusuyordur , tüy dökümünden böyledir demek bilgisizliğin göstergesi şu hayvanları rahat bıraksanız ne güzel olacak...Hasta olduğu gün gibi aşikar bu nasıl kızgın olur hayvan kabarmış duruyor orda.
Konu sahibi arkadaşım antibiyotik filan kullanma bırak onu,, bu hayvan bildiğin hasta,, ezbere ilaç mahveder..Ayrıca diyenlere kulak asma tüy dökümünde ilaç verilmez hayvana ,, bol meyve sebze verilir o kadar...Çıldırıyorum cahil cahil konuşanlara şu forumda ya bilmiyosan sus ama yok cahil cesareti ..

Geri