Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ile arabada yolculuk

tarçınbn

Yeni Üye
kuşum ile 2 saatlik bir yolculuğa çıkacağım yarın şahsi arabam ile gideceğiz koltuk arkasına emniyet kemeri ile sabitlemeyi düşünüyorum
forumda 2 saat öncesinde yem su verilmez diyenler var streç filme kafes etrafı sarılmalı diyen var net cevap bulamadım sabitlemek haricinde neler yapmam gerek bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

cevap için teşekkür ederim peki yolculuktan 2 saat önce su yem falan verilmemeli kusar diyorlar bu doğru mu

2 saat önce yem verilmemesi konusunu hiç duymadım. Kuşumla 4 saatten fazla iş tipi araçla da seyahat yaptım, kafesteki tüm oyuncakları vs kaldırıp ortadan 1 tünek, 2 ucuna yem ve su kabı koymuştuk. Su kabındaki su ister istemez döküleceği için kontrol edilse iyi olur, illa hava akımı geleceği için kafes tavanı dışı her yeri streçle çevirmiştik. Üstteki arkadaşın dediği gibi birisi tutsa iyi olur ama ani frenlere karşı emniyet kemeriyle de ekstradan sabitlemeniz iyi olur. Yolculuktan önce ve yolculuk sırasında varsa dal darı da verebilirsiniz stres altında olacağı için yem yemeyebilir darı tok tutar, kusma gibi bir durumu yaşamadık aç karnına gitmesi daha sıkıntılı olabilir yolculuktan sonra strese girip bir kaç saat yemek de yemezse sıkıntı çıkaracaktır size.

Geri