Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Irkı

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi Akşamlar Arkadaşlar. Bilenler yardımcı olsun. Acaba bu kuşun Irkı nedir? Böyle resimden anlaşılıyormu? Önceden Teşekkürler.
37304

Büyük ihtimalle çek kırığı yani anne yada babasından birisi çek. Ne yerli gibi çok ufak nede çekoslavak ırkın tam özelliklerini kapsıyor arada birşey.

Osa olabilir ama çok ufak olmadığından ben kırık diye söylemiştim. Bende de 1 çift yerli var ondan yola çıkarak.
O kuşu lu erkek gibi ufak görmediğimden demiştim. Tabi yerlide olabilir ama :D
37333

Osa olabilir ama çok ufak olmadığından ben kırık diye söylemiştim. Bende de 1 çift yerli var ondan yola çıkarak.
O kuşu lu erkek gibi ufak görmediğimden demiştim. Tabi yerlide olabilir ama :D
Ekli dosyayı görüntüle 37333
Siz de haklı olabilirsiniz ben kafa boyutu, kanat uzunluğu ve vücut şeklinden ötürü Çek’e benzetemedim. Sizin kuşun yapısı iri belli ama bu kuş için söyle düşündüm yavruyken biraz daha kilolu dururlar daha yuvarlak vücut şekilleri vardır acaba ordan karışmış olabilir mi? :D
MaşaAllah kuşlarınız çok güzel

Siz de haklı olabilirsiniz ben kafa boyutu, kanat uzunluğu ve vücut şeklinden ötürü Çek’e benzetemedim. Sizin kuşun yapısı iri belli ama bu kuş için söyle düşündüm yavruyken biraz daha kilolu dururlar daha yuvarlak vücut şekilleri vardır acaba ordan karışmış olabilir mi? :D
MaşaAllah kuşlarınız çok güzel
Benim attığım fotoğraftaki kuşlar yerli benim attığım fotoğraftaki erkeğe bakarsanız konuyu açan arkadaşın kuşuna oranla daha ufak cüsseli ben ondan dolayı kırık diye düşünmüştüm. Bu ırk işi çok karışık ya büyük ırklardan beslemiyorsan profesyonel değilsen hobi amaçlı besliyorsan ne gerek var ha yerli ha çek :D

Benim attığım fotoğraftaki kuşlar yerli benim attığım fotoğraftaki erkeğe bakarsanız konuyu açan arkadaşın kuşuna oranla daha ufak cüsseli ben ondan dolayı kırık diye düşünmüştüm. Bu ırk işi çok karışık ya büyük ırklardan beslemiyorsan profesyonel değilsen hobi amaçlı besliyorsan ne gerek var ha yerli ha çek :D
Kesinlikle doğru bu konu böyle sürüp gider her ne söylersek söyleyelim %100 emin olamayız çünkü kesin diye bir şey yoktur bence :D

Geri