Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kanatlarında tüylenme sorunu ve uçamama sorunu

ersinacikbas

Yeni Üye
7-FEDF31-B-B334-4-B82-9-C1-E-20-B446-F9781-E F60-C42-BD-6660-4-EFC-8227-D473-B20352-E3 44140-D67-5673-4-A20-A7-AD-58-B067552-A5-D 074-D651-F-58-F8-448-D-AD32-A317174-BD7-EF 094-FFBE9-292-B-442-D-958-A-28821885-A2-DD
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Forumunuza yeni üye oldum. 3 gün önce, eski sahibinin dediğine göre 55 günlük bir muhabbet kuşu sahiplendim. Kuşun kanatlarında tüylenme olmadığını farkettim ve kanatlarını çırpmaktan kaçındığını gördüm. Elime aldığım zaman, uçabilmesi için dışarı salıverdiğimde kuş, kanatlarını çırpmasına rağmen uçamayıp yere düşüyor. Kanatlarının altı henüz tüylenememiş ve gelişimini tamamlayamamış. Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürlerimi sunarım. İyi günler

Kuşta ya french molt var ya da gelişimini tamamlayamamış. Tüy dökerken tüy dipleri kanlı oluyor mu?

Hayır hocam. Kanama görmedim. Nerdeyse sürekli gözetim altında. Da kanat ve kanat altını sık sık gagalıyor gibi. Olmayan kuyruğunu sık sık çırpıyor. Elime alınca arada da çırpınıyor

Hayır hocam. Kanama görmedim. Nerdeyse sürekli gözetim altında. Da kanat ve kanat altını sık sık gagalıyor gibi. Olmayan kuyruğunu sık sık çırpıyor. Elime alınca arada da çırpınıyor
Kuş daha yavru olduğu için bi 1 ay düzenli haftada 2 kez multivitamin takviyesi yapın. Haftada 2-3 kez de yumurta maması verin. Kafeste kalamar kemiği, kum, mineral blok ta olsun 1 ay sonra tüyler çıkmaya başlamazsa başka bir şey öneririm.

Son düzenleme:
Kuş daha yavru olduğu için bi 1 ay düzenli haftada 2 kez multivitamin takviyesi yapın. Haftada 2-3 kez de yumurta maması verin. Kafeste kalamar kemiği, kum, mineral blok ta olsun 1 ay sonra tüyler çıkmaya bailamazsa başka bir şey öneririm.
Vitamin takviyesi dediğiniz iğne ile mi oral yolla mı olacak benim kuşumda da ayni problem var beforvel ya da vitaform önerir misiniz ?

Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vitamin takviyesi dediğiniz iğne ile mi oral yolla mı olacak benim kuşumda da ayni problem var beforvel ya da vitaform önerir misiniz ?

Vitaform kullanmayın, kuş boşu boşuna antibiyotik almasın. Polivit, gerwit, nekton olabilir

Biz Ersin le arkadaşız kuşlar kardeş ikisinde de ayni sorun var . Gelişmeleri biraz gecikmiş gibi sanki kuşların internette araştırırken gördüm o beforveli .

Tesekkur ederiz hocam yanlız miktar olarak nasıl kullanalım?

Polivit ve gerwit i tam dolu suluğa 6,7 damla, nekton da ise ürünün üzerinde yazıyor diye biliyorum

Kuş daha yavru olduğu için bi 1 ay düzenli haftada 2 kez multivitamin takviyesi yapın. Haftada 2-3 kez de yumurta maması verin. Kafeste kalamar kemiği, kum, mineral blok ta olsun 1 ay sonra tüyler çıkmaya bailamazsa başka bir şey öneririm.

Teşekkür ederim hocam. Önerilerinizi uygulayacağım. Şayet sağlığıyla ilgili önemli bir sorun görmedim. Bir sorun kanatları, diğeri ise insana alışkın olmaması. Kuş, iştahı kapalı, elimden hiçbir şey yemiyor, kafesine de koyuyorum yemiyor. Yemi ve suyu az kullanıyor

Teşekkür ederim hocam. Önerilerinizi uygulayacağım. Şayet sağlığıyla ilgili önemli bir sorun görmedim. Bir sorun kanatları, diğeri ise insana alışkın olmaması. Kuş, iştahı kapalı, elimden hiçbir şey yemiyor, kafesine de koyuyorum yemiyor. Yemi ve suyu az kullanıyor
Kuş ne kadar süredir sizde

Biz Ersin le arkadaşız kuşlar kardeş ikisinde de ayni sorun var . Gelişmeleri biraz gecikmiş gibi sanki kuşların internette araştırırken gördüm o beforveli .

Anladım. Beforvelide kullanabilirsiniz

avi vit kullanmanı öneririm.Bir de kuşa yulaf versen faydalı olur.

Geri