Muhabbet kuşu kur yaparken kusması

muratt18

Yeni Üye
iyi akşamlar arkadaşlar. yaklaşık 1 yaşında muhabbet kuşum var. bir kaç aydır kendini kabartıp gagasıyla birşeylere vurduğu sırada yem kusuyor. bir kaç aydır var ancak merak edip bugün arastırdım biraz farklı şeyler okudum açıkcası korktumda.

mesela telden parmağımı sokup oynarım o sırada kendini iyice kabartıp kusuyor bazen mukus gibi bir tabakada oluyor.

kafeste suluğun takıldığı apartın içerde kalan kısmınıda yalnızken oynuyor. gidiyor orda kendi kendine birşeyler söylüyor gaga vuruyor. kustuğu yemler hep suyunun içinde kenara toplaıyor. 4-5 günde bayağı birikiyor.

bir ara dışkıında yem oluyordu kum aldım karıştırdım. 1-2 gün sonra düzeldi o gün bugündür de kullanıyorum dışkıda bir problemi yok. hasta gibi bir halide yok bazen elimle oynarken abartı tüneğe sarıyor falan :) o yüzden kusmaları hep dişi istemesine bağladım ama sulukta yem dolu.

acaba kızışıyormudur? eğer ki öyleyse bu kızışmaa ne zaman geçecek yada sakinleşecek :)
 

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
evladımız eş istiyor :D bi manıta yapmanız lazım :DD saka bı yana bence bır es alın yavruya yazık valla :)
 

Ayşe32

Süper Üye
Sağlığında birşey yok. Koray beyin dediği gibi eş alın en yakın zamanda. Yanlız eşini kendi seçsin. Anlaştığı dişiyi eş olarak alın.
 

muratt18

Yeni Üye
Sağolun bende öyle dusunmustum ama insan tedirgin oluyor hasta olmasından. Ama eş almayi şimdilik düşünmüyorum. Yoksa bir köşede kendi kendilerine takilacaklar benimle oynama yonca anlamı kalmaz diye düşünüyorum umarım bu onu etkilemez

Birde kısa ve yaza girerken kendi renginde tüyleri döküyor(bazen beyaz tuycuklerde döküyor) ama şu an kışın ortasında kendi renginde mavi tüy dökmeye başladı. Klima kullanıyorum. Havalar soğudu diye sıcaklığı biraz daha artırdım 15 20 gündür içerisi hep 23 derecelerde. Acaba eski soğuk odasından buraya geçtiği için normal mi bu
 
Üst