Karadeniz Pet

Muhabbet kusu nezaman ciftlesir yardim

Sefatunayilmaz

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim bir cift kuşum var disi kizisti ama erkek kizismadi yuvalik taktim disi gun icinde surekli girip icinde durup cikio yemlerine nijer katiyorum mama yapmiyorum ama birde sesli odada 2 kisi kaliyoruz sesli dedigim gunde 4 saat odada kaliyoruz bide gece yatarken kaliyoruz nezmaan ciftlesirler (vitamin,kalamar kemigi,gaga tasi,nijer tohumu veriorum) nezaman ciftlesir simdiden tesekkkurler monitörün arkasina sakladim kafesi bizi girmesin die

Ekli dosyalar

• 1485343928788-1088328888.jpg
    1485343928788-1088328888.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 26
  • 1485343964139783895408.jpg
    1485343964139783895408.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 25
  • 1485344012586714311829.jpg
    1485344012586714311829.jpg
    982 KB · Görüntüleme: 25
dişi kuş yuva hazırlığı yapmaya başlamış erkek kuşta zamanla ona eşlik edecektir bir de plastik tünek yerine ahşap tünek kullanın daha sağlıklı ve güzel olur

Bu plastik tunekte ciftlesmede sıkıntı olurmu disi icine giriyor beklio erkek arada gidip opusuo vs. Ama daha kizginlasmadi bnde nijer veriyorum mama vermiyorum sizce mama kesinlikle gereklimi nijer vs yetermi

Gündüzleri bol ışık alan bir yere koymanızı öneririm.Ve akşamları ışıktan fazla etkilenmeyecekleri düzgün bir konumda bulunmalı.Bunum sebebi uyku düzeninin kuşlarda önemli bir ihtiyaç olmasıdır.Bu seçeceğiniz konum ayrıca omuz hizasında bulunursa size çok avantaj sağlar.
Yemlerine azar azar nijer vermeye devam edin.Arada sebze ve meyve verin.Aşırı da vermeyin ishal yapar.Sakın yanlış sebze meyveleri vermeyin.
Onun dışında plastik tünekten acilen kurtulun.Çiftleşme esnasında dengeyi bozar ve aynı zamanda doğal değildir.

Gündüzleri bol ışık alan bir yere koymanızı öneririm.Ve akşamları ışıktan fazla etkilenmeyecekleri düzgün bir konumda bulunmalı.Bunum sebebi uyku düzeninin kuşlarda önemli bir ihtiyaç olmasıdır.Bu seçeceğiniz konum ayrıca omuz hizasında bulunursa size çok avantaj sağlar.
Yemlerine azar azar nijer vermeye devam edin.Arada sebze ve meyve verin.Aşırı da vermeyin ishal yapar.Sakın yanlış sebze meyveleri vermeyin.
Onun dışında plastik tünekten acilen kurtulun.Çiftleşme esnasında dengeyi bozar ve aynı zamanda doğal değildir.
O monitörün arkasinda kafes sabah gunesi alio aksamda iyi karanlik ama ben gece 3 de 4 te uyudugum icin sesden uyanabiliyorlar baska odada yok maalesef

O monitörün arkasinda kafes sabah gunesi alio aksamda iyi karanlik ama ben gece 3 de 4 te uyudugum icin sesden uyanabiliyorlar baska odada yok maalesef
Şahsen ben, sesin kuşları ışık kadar etkilemediğini gözlemledim.Bu yüzden bunu çok kafaya takmayın.Elden bir şey gelmez.
Dediklerimi yaptıktan sonra işi onlara bırakın.

Geri