Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sulu hapşırık

Maru

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşlarımdan erkek olanı evimize yeni geldi. Geldikten birkaç gün sonra gece yatmadan önce sulu hapşırdığını fark ettim. Ertesi sabah vitamin verdim. Sonra kuşu elime alıp dinlediğimde nefes alırken az da olsa fış fış ses geldiğini duydum. Ayrı kafeslerdeler ancak saldığımız zaman birbirlerine temas etmelerine izin veriyorduk. Maalesef bugün gece olmadan dişi kuşum camın yanında dururken su izleri gördüm onun da sulu hapşırdığını fark ettim. Ayrıca bunları fark etmeden önce erkek olan kuşumuzu saldığımda dişi kuşumuz kadar uçamadığını ve nefes nefese kaldığını gözlemlemiştim. Her ikisinin de dışkıları normal ancak erkeğin ötüşü biraz değişmiş gibi yine de çok hareketli ve yerinde durmuyor. Yarın dışkı ve erkek için ses örnekleri atacağım. Ne yapmalıyım önerileriniz nelerdir?

not: elimde Merve hanımın önerisi ile gervit vitamin ve etrobac probiyotik bulunmakta üst üste verirsem zararlı olabileceğinden endişelendim

Üşütmüşler. Sıcak tutun diyeceğim hava zaten sıcak. Sizinkiler biraz ilerlemiş gibi. Veterinere gitmenizi öneririm.

Geri