Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu taşıma kafesi projesi

ebraresx

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba kuşumu kaybettiğim için bi süredir yoktum forumda.
Ben 3. Sınıf endüstriyel tasarım öğrencisiyim. Bu seneki final projemiz hayvanlarla ilgili. Ben de malum en iyi bildiğim muhabbet kuşlarını seçtim. Muhabbet kuşlarıyla alakalı sorun belirleyip bunu çözüme kavuşturan bi ürün tasarımı yapıcam.

Sorunum belli aslında taşıma kafesleri. Taşıma kafesi kullanırken ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz? Ve bunlara nasıl çözüm buldunuz? (bunlar kafese koyarken kafes esnasında ve ya taşınırken yolda vb bir çok şey olabilir) taşıma kafesiniz yoksa normal kafesle taşınırken yaşanan zorluklar da olabilir. Sizlerin cevaplarıyla sorunları belirleyip bunları çözebileceğim bir tasarım yapıcam.

Düşündüm ki proje sonunda yaptığım tasarımı burda paylaşırsam belki içinizden onu yapıp/yaptırıp kullanmak isteyen olabilir ya da tasarımıma bakarak ilham alan başka türlüsünü yapıp kullanmak isteyen olabilir. Yani bu proje sizin de yararınıza olabilir.

Aşağıdaki anketi doldurup bir de bana taşıma kafesiyle alakalı yaşadığınız sorunları gösteren fotoğraf ve video taşıma kafesinizin, bulduğunuz çözümlerin fotoğraf videolarını atarsanız çok sevinirim ve daha kolay olur benim için. Sadece hocalarım görücek herhangi bi yerde kullanılmayacak fotoğraf videolar.

İsterseniz ek olarak burdan da yazabilirsiniz.
Bu ödevin hiç bir ticari amacı yok bu arada sadece okul projem ama gerçek kullanılabilen bir maket yapıcaz. Bu bilgileri sıradan kuş bakan çevremden toplayamam çünkü taşıma kafesi kullandıklarını ya da kuşlarını bir yerden başka bi yere götürdüklerini sanmıyorum.

Böyle bir şey yapmam forumda yasak mı bilmiyorum yasaksa özür dilerim konu silinebilir.
Anket: https://docs.google.com/forms/d/e/1...wQABKaGQpFlAseqORuzGfLbw/viewform?usp=sf_link

Fotoğraf videoları aşağıya atabilirsiniz. Çok teşekkür ederim şimdiden.