Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu ve Acı Yeşil Biber

Fevzi ARVAS

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbet kuşu besleyen bazı arkadaşlarım var ve havuç ve arnavut biberinden başka ekstra sebze ve meyve vermiyorlar ne hikmetse kuşları kuluçka makinası gibi. merak ettiğim ise acı biberin bir faydasının olum olmadığı. konu hakkında bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim

Biberin kızıştırıcı özelliği vardır.Yavrulu ve yumurtalı çiftlere verilmez.

ben çiftlerimi ayırdım elimde 2 adet kafes var erkekleri bir kafese dişileri bir kafese koydum bu akşam birbirlerini görmüyorlar ama seslerini duyabiliyorlar. bir faydası olur mu ?

güncel

Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbet kuşu besleyen bazı arkadaşlarım var ve havuç ve arnavut biberinden başka ekstra sebze ve meyve vermiyorlar ne hikmetse kuşları kuluçka makinası gibi. merak ettiğim ise acı biberin bir faydasının olum olmadığı. konu hakkında bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim
Acı biber faydalıdır. C vitamini ve birkaç vitamin içerir. Şeker de içermediğinden bozuk olmadığı sürece verilmesinde sakınca yoktur. Hatta etli kırmızı biber içerdiği potasyum dolayısıyla daha da faydalıdır. Acı tatlı farketmez verebilirsiniz. Kuşlar acı tadını algılayamazlar. Amma velakin kızıştırma etkisi olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa ibrahim TATLISES'e etki eder acı biber :D

@Fevzi ARVAS Arkadaşım kuşların birbirlerini görmesi gerek ayrıca kuşlarını 15 gün boyunca ayrı tut. Erkek kuşunu yuvalıklı kafese Dişi kuşunu diğer kafese koy.

@Fevzi ARVAS Arkadaşım kuşların birbirlerini görmesi gerek ayrıca kuşlarını 15 gün boyunca ayrı tut. Erkek kuşunu yuvalıklı kafese Dişi kuşunu diğer kafese koy.

hocam erkek kuşlarımı (3 erkek) bir kafese dişileri ise 2 metre ötede başka bir kafese koydum. demek istediğim erkeklerin veyahut dişilerin bir arada olması sıkıntı yaratır mı ? ayrıca forumda bir kaç yerde birbirlerini görmesinler fakat seslerini duyabilecekleri bir ortamda olsunlar diye yazmışlar hangisini yapacağımı şaşırdım şimdi...

Acı biber faydalıdır. C vitamini ve birkaç vitamin içerir. Şeker de içermediğinden bozuk olmadığı sürece verilmesinde sakınca yoktur. Hatta etli kırmızı biber içerdiği potasyum dolayısıyla daha da faydalıdır. Acı tatlı farketmez verebilirsiniz. Kuşlar acı tadını algılayamazlar. Amma velakin kızıştırma etkisi olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa ibrahim TATLISES'e etki eder acı biber :D

@Selçuk YÜKSEL abi acı biberle ibrahim tatlısesi sağlam bağladın yemin ederim karnıma ağrı girdi gülmekten. :D

hımm bu tür durumda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ayrıca birbirlerini görebilirler ancak temastan uzak tutulmalı onun akabinde bişey olmaz

Geri