Karadeniz Pet

Muhabbet Kusu ve Whey Protein?

Welli

Meraklı Üye
Bazi kaynaklarda suluga protein tozu karistirilabilecegi söylenmis. Ayrica proteinin, kuslarin ciftlesmesi icin de tetikleyici oldugu söyleniyor. Ayrica yavrulari olan kuslarin da protein ve kalsiyum ihtiyacinin tavan yaptigi bilinmekte. Bu konuda bilgisi olan var midir? Nasil ve ne zaman kullanilmalidir? Yumurta vermek varken protein tozunu suluga eklemek mantikli midir? Mesela benim kusum mama yemiyor, yumurtadan da uzak duruyor. Bu durumda suluk araciligiyla protein vermek nasil bir fikir olurdu?

Yabanci bir kaynakta whey'in izole olmasini önermisler, nedeni belirtilmemis. Türkce bir kaynakta ise üretici söyle yazmis:

"Ben imal ettiğim mamalarımda izole whey protein kullanıyorum.
Kalsiyum kazeinat ve pastalarda kullanılan izole edilmemiş peyniraltı suyu tozu fazlaca laktoz içerdiğinden kuşlarda kullanmak doğru olmaz. Sporcuların kullandığı whey proteini kullanabilirsiniz. Çileklisini kuşlar daha çok seviyor."

ve de söyle yorumlar var:

''1 çiftime şu anda why proteın%100 gold verdim suyuna ve kuşlar çıldırdı .sanki redbuul verdim petshopcu arkadasımlan bu uygulamayı gerçekleştirdik. özelikle yumurtlama donemlerınde bu uyqulamayı yapmayı düşünüyorum suyuna mınımum oranda 10 dakka çalkalayarak sulugu yerleştirdik 6 saat içinde degiştirmek kaydıyla verdik ''

''whey proteın sonucu gözlemlerim:
Hareketlılık artışı Yogun sekılde *ılk defa bu kadar hızlı dısının ısteklı olduqunu qordum erkek kusa resmen saldırıyodu. cok hızlı bır cıftlesme oldu .ve sımdı yuvaya gectıler sıvı olarak vermemın sebebi direk etkı qostermesi kana direk karışmasıdır.''

Son düzenleme:
ben kullanıyorum mamaya karıştırıyodum ama suyada karıştırmayı düşünüyorum muzlu var bende ve erkek var tek besladiğim ben içerken bardağıma saldırıyo içmek için çıldırıyo izin vermezsem dudaklarıma saldırıyo ve şuanda kendisi biraz yapılı dişi saldım yanında sürekli üzerine çıkma çabasına giriyo ben tavsiye ederim ama kesinlikle iyi bir marka olmasını tavsiye ederim. tatsız tozlar var bebekler için saf protein onları denemeyi düşünüyorum onlar daha faydalı olabileceğini düşünüyorum. eczanelerde var

Geri