Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yuvalığı

Alperen06

Yeni Üye
Bi abimin evinden 2 tane dişi ve erkek olmak üzere kuş getircem kafesim hazır fakat kuşlar hazır değil daha yuvalık takmama gerek var mı alışması adına takcaksam da yuvalığın altına ne koymalıyım

Bi abimin evinden 2 tane dişi ve erkek olmak üzere kuş getircem kafesim hazır fakat kuşlar hazır değil daha yuvalık takmama gerek var mı alışması adına takcaksam da yuvalığın altına ne koymalıyım
Kuşlar öncellikle birbirlerine alışmalı ,gözlemlemelisiniz uyumlular mı ,birbirlerine ilgileri var mı ,var ise yuvalık takarsınız.Yuvalik orta veya büyük tercih etmelisiniz. Yuvalığın içinde mutlaka plastik folluk olmalı.2 tane plastik folluk almalısınız bir tanesi yuvalıkta olmalı bir tanesi yuvalığı temizlerken yedek olarak kullanmalısınız böylece daha kolay olur sizin için.plastik folluk yavruların sağlığı açısından önemli ,çarpık bacak sıkıntısı olmaz.yuvalığın içine mısır granülü kullanabilirsiniz dışkıyı kurutur yavrular daha sağlıklı ortamda büyürler

Valla talaş sıcak tutar felan diyolar da ikisini de nerde bulabilirim

Valla talaş sıcak tutar felan diyolar da ikisini de nerde bulabilirim
internetten ikisini de bulabilirsiniz kemirgen talaşı yazarak alabilirsiniz.ben petshoplarda bulamadım.Kardeşim mobilyacı olduğu için kendisinden rica ettim tanıdığı marangozlardan talaş getirdi olmazsa öyle de yapabilirsiniz.

internetten ikisini de bulabilirsiniz kemirgen talaşı yazarak alabilirsiniz.ben petshoplarda bulamadım.Kardeşim mobilyacı olduğu için kendisinden rica ettim tanıdığı marangozlardan talaş getirdi olmazsa öyle de yapabilirsiniz.
Yuvada karton vardı şuan folluk ve Talas alıp koyduk dışı erkekle yuvayı hazırlıyordu koymadan önce sknti olurmu baskanlar

Yuvada karton vardı şuan folluk ve Talas alıp koyduk dışı erkekle yuvayı hazırlıyordu koymadan önce sknti olurmu baskanlar
biraz yadırgayabilirler ama zamanla alışırlar.zaten talaşı beğenmezse kendisi atar folluk şart çarpık bacak gibi durumları engeller.Yuvalığın ne amaçla kullanıldığını biliyorlarsa sıkıntı olmaz sadece alışması için biraz zaman lazım.

biraz yadırgayabilirler ama zamanla alışırlar.zaten talaşı beğenmezse kendisi atar folluk şart çarpık bacak gibi durumları engeller.Yuvalığın ne amaçla kullanıldığını biliyorlarsa sıkıntı olmaz sadece alışması için biraz zaman lazım.
Sağol cevap için erkek ayak atıyor dişi attirmiyor kizismadi daha gaga toz mavi onun erkek baya kızgın sanırım yuva hazirligindan sonra ciftlesir

Geri