Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana kur yapıyor

Bana şu kafes uygun gibi geldi bütçemede uygun sizce tek kuş için fazlamı ?

Bana şu kafes uygun gibi geldi bütçemede uygun sizce tek kuş için fazlamı ?
Bu kafesler salma kafesi ama bu kadar büyük bir kafese çok gerek yok. Kullanabilirsiniz yine de üreticiler bu kafeslerde üretim yaptıktan sonra çifthaneye bölüp bir tarafında da yavrulara bakıyor ya da bu kafesleri çifthane olarak üretimde kullanıyorlar.

Bu kafesler salma kafesi ama bu kadar büyük bir kafese çok gerek yok. Kullanabilirsiniz yine de üreticiler bu kafeslerde üretim yaptıktan sonra çifthaneye bölüp bir tarafında da yavrulara bakıyor ya da bu kafesleri çifthane olarak üretimde kullanıyorlar.
Ama aldığınız kafesin yorumlarına dikkat edin bakıyorsunuz çok güzel kafes yorumlara bir giriyorsunuz bir kişi bile memnun değil. Mümkün olduğunca çok satılan kafeslerden alın.

sizin gönderdiğinizde aslında uygun ama bana göre kafes ölçtüğümde ön ve arka 43 cm yan 30 cm olmalı diye düşünüyorum

Tamam ozaman ben bu ölçülerde bir kafes aramaya başlayım bütçem en az 100 tl büyük ihtimalle hızlı bulucağımı düşünüyorum. Teşekkürler.
bir yerde duymuştum ne kadar doğru yanlış bilmiyorum bilen arkadaşlar beni düzeltsinler sanırım kuşların küçük kafeste çiftleşmesi daha kolay oluyormuş

bir yerde duymuştum ne kadar doğru yanlış bilmiyorum bilen arkadaşlar beni düzeltsinler sanırım kuşların küçük kafeste çiftleşmesi daha kolay oluyormuş
Böyle bir şey yok. Tek tünekte kuşların birbirlerinden kaçabilecekleri bir alan olmayınca, kur yaparken çiftleşmenin gerçekleşme olasılığı daha yüksek olur. Kuşlar küçük kafeslerde beslendiklerinde daralırlar. 45x35 kafes ideal bir boyut.

Böyle bir şey yok. Tek tünekte kuşların birbirlerinden kaçabilecekleri bir alan olmayınca, kur yaparken çiftleşmenin gerçekleşme olasılığı daha yüksek olur. Kuşlar küçük kafeslerde beslendiklerinde daralırlar. 45x35 kafes ideal bir boyut.
bilmiyorum demek ki yanlışmış :)

Geri