Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum boş bir şekilde kusuyor.

eyluleken

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşum 6 yaşında. Evde koronalı biri çıktığı için kuşların yerini değiştirmek zorunda kaldım. 1 hafta odamda kaldılar. İki gün önce eski yerlerine koydum ve o günden beri kuşum sürekli kusuyor fakat hiçbir şey çıkartmıyor. Dışkısı dün ishaldi, biraz vitamin verdim şuan poposunda kalıyor ve dışkısını yaparken ses çıkartıyor. İlk kez bu kadar ağır şekilde hasta oldu. Ölmesini istemiyorum her şeyim sayılır kendisi. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Anladığım kadarıyla kusmak değil de kursağına bir şey yakılmış gibi. Kursağını kontrol ettim fakat kursağında yabancı bir cisim vb. hissetmedim. Yaşlı olduğu için her tutmamda çok panikliyor o yüzden çok tutmuyorum avucumla. Umarım sabah dönüşlerinizi görürüm iyi geceler.

Eylül hanım öncelikle geçmiş olsun. Önceki tecrübelerime göre boş şekilde kusmanın sebebi olarak kursak mantarı aklıma geldi. Yani kuşunuz yem yiyor ama yemden dolayı tam anlamıyla faydalanamıyor olabilir. Bunun için suluğuna bir ya da iki damla elma sirkesi damlatmanız kuşunuza iyi gelebilir.

Bu söylediklerim şuan kendi fikirlerim, yanlış yönlendirmek istemem. Tecrübeli arkadaşlarımız birşeyler söylerse onları dinlemekte fayda var. Lakin suluğa bir veya iki damla elma sirkesi damlatmak kuşunuz için iyi olucaktır. Lakin bu işlemi çok sıklıkla yapmayınız. İyi geceler.

Eylül hanım öncelikle geçmiş olsun. Önceki tecrübelerime göre boş şekilde kusmanın sebebi olarak kursak mantarı aklıma geldi. Yani kuşunuz yem yiyor ama yemden dolayı tam anlamıyla faydalanamıyor olabilir. Bunun için suluğuna bir ya da iki damla elma sirkesi damlatmanız kuşunuza iyi gelebilir.

Bu söylediklerim şuan kendi fikirlerim, yanlış yönlendirmek istemem. Tecrübeli arkadaşlarımız birşeyler söylerse onları dinlemekte fayda var. Lakin suluğa bir veya iki damla elma sirkesi damlatmak kuşunuz için iyi olucaktır. Lakin bu işlemi çok sıklıkla yapmayınız. İyi geceler.
Daha önce de kursak mantarından şüphelendiğim olmuştu. Yine de pazartesi günü veterinere götüreceğim. Ağzı da ekşi kokuyor sanki. Elma sirkesini bir damlatayım bakalım umarım iyileşir en kısa sürede. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Daha önce de kursak mantarından şüphelendiğim olmuştu. Yine de pazartesi günü veterinere götüreceğim. Ağzı da ekşi kokuyor sanki. Elma sirkesini bir damlatayım bakalım umarım iyileşir en kısa sürede. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Ben bir video görebilir miyim

Geri