Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Çıldırdı

cankrzli

Yeni Üye
Merhabalar , yaklaşık 4.5 aylık erkek muhabbet kuşum var. Elime alışkın omzumdam inmeyen bir kuştu. Son 1 haftadır aşırı hareketli ve evde ısırmadık yer bırakmadı. Telefonu koltuklari süsleri kafesindeki teli kisacasi uyanık olduğu sürece sürekli bi yerleri kemiriyor ısırıyor buna bende dahil. 2 saniye konduğu yerde durmuyor sürekli yürüyor zıplıyor uçuyor oturuyor yuhaf sesler çıkarıyor . Kafasını aşağı yukarı sallıyor ara sıra sonra ve tekrar sağa sola saldırıyor. Bi yandan güzel hareketli neşeli oyun oynamak isteyen çocuk gibi ama tecrübesiz olduğum için acaba bi sıkıntısı mi var neye işaret onu bilenlerden yardım istiyorum . Teşekkür ederim şimdiden.

Ben bunu ergenliğe benzetiyırym. GEnçlik dönemi kanı hızlı kaynıyo. Bence bir sorun yok gibi muhabetlerin geninde var ısırmak kemirmek doğası böyle

Ben bunu ergenliğe benzetiyırym. GEnçlik dönemi kanı hızlı kaynıyo. Bence bir sorun yok gibi muhabetlerin geninde var ısırmak kemirmek doğası böyle
Bazı tanıdıklarım kızışma zamanı olduğu söyledi ama ben erken diye biliyorum gaga rengide iyice mor oldu sizce doğruluk payı var mı

Tüy döneminde ısırma sorunu görülüyor bazen. Ayrıca kafeste kemireceği kalamalar kemiği , hazır karışık gaga taşı bulundurmanızı öneririm. Yalnızlıktan oyun istiyor.

Geri