Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok hasta

derya26

Yeni Üye
Merhaba iyi günler öncelikle,Muhabbet kuşum 4 yıllık oldu sürekli kriz geçiriyor,iştahı da gitti zorla nefes alıp veriyor kuşçudan aviastım ilacı aldık verdik,b12 vitamini verdik,bir sürü vitamin verdik,ek olarak meyve,sebze,yumurta da verdik,yediğini sürekli kusuyor,bu iştahsızlıktan dolayı aşırı zayıfladı tünekte de duramıyor.Maalesef yaşadığım yerde ve yakın illerinde de veteriner yok.Kuşlarla ilgilenenler de çok umursamıyorlar.Ne olur yardım edin çok çaresizim elimden hiçbir şey gelmiyor onu o halde görünce çok kötü oluyorum.

Öncelikle geçmiş olsun inşallah iyileşir kuşunuz. Bence kuşlar ile ilgilenenler umursamadıklarindan değil ellerinden birşey gelmediği için sessiz kalıyorlardır. Umarım kısa sürede toparlar kendini

yarın adanadaki bir kuş veterinerini arayacağım. inşaAllah bir şey olmaz elimizden hiçbir şey gelmemesi çok kötü bir şey acı çektiğini gördükçe kalbim sızlıyor.

İshal vs. var mı acaba? Veya boğazına takılabilecek bir şey oldu mu? Ters bir şey yemedi umarım? Boğazına yapışan veya takılan bir şey vs.?
Ayrıca meyve sebzeyi de çok vermeyin ustam haftada bir, çok az.

Merhaba iyi günler öncelikle,Muhabbet kuşum 4 yıllık oldu sürekli kriz geçiriyor,iştahı da gitti zorla nefes alıp veriyor kuşçudan aviastım ilacı aldık verdik,b12 vitamini verdik,bir sürü vitamin verdik,ek olarak meyve,sebze,yumurta da verdik,yediğini sürekli kusuyor,bu iştahsızlıktan dolayı aşırı zayıfladı tünekte de duramıyor.Maalesef yaşadığım yerde ve yakın illerinde de veteriner yok.Kuşlarla ilgilenenler de çok umursamıyorlar.Ne olur yardım edin çok çaresizim elimden hiçbir şey gelmiyor onu o halde görünce çok kötü oluyorum.

Fotoğrafla durumu daha iyi anlatma imkanınız olur, görünce yorum yapması daha kolay oluyor video da aynı şeklide. https://hizliresim.com/ bu linkten fotoğraf ekleyebilirsiniz. Videoyu youtube a veya sendvid adresinden yollayabilirsiniz. Bazı durumlarda viran bakteri vb. durumlar da yapılcak çokta bişey olmuyor maalesef. Ancak genel bir antibiyotik tedavisine başlanabilir.

Muhabbet kuşlarında kusma olduğunda öncelikle Kursak mantarından şüphelenirim. Keşke daha önce yazmış olsaydınız. Mantar tedavisiyle başlar , yerine göre antibiyotikle devam ederdik. Vakit kaybetmeden Eczaneden Antifungal bir serum veya şurup tedarik edin ve 100 cc suluğun yarısını suyla doldurup 10 damla mantar ilacı damlatarak verin. 5 gün sonunda gelişme yoksa tekrar yazın.Bu arada bir videosunu atarsanız daha iyi olur.

Meyve ve sebze muhabbet kuslarina verilmemeli bence. Lab ortamindaki deneylerde ve de dogadaki gözlemlerde muhabbet kuslrinin meyve sebze yedigi görülmemis sadece binde bir ihtimal bazilari sürü disi hareket edip dadaniyormus onlarda da bir tür rahatsizlik oldugu düsünülüyormus.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

yorumlarınız için çok sağolun maalesef bu sabah kaybettik onu.

Derya hanım başınız sağolsun. Kusura bakmayın şimdi gördüm konunuzu Adana'da ise niz. Türkiye'nin en iyi kanatlı veterineri Cem MEMUR Adana'da bulunuyor. Kendisi ile direk iletişime geçmenizi tavsiye edecektim ama son anda yazınızı gördüm :(( Üzgünüm

Allah sizlere ömür versin ustam, keşke yaşasaydı. :oops:

Meyve ve sebze muhabbet kuslarina verilmemeli bence. Lab ortamindaki deneylerde ve de dogadaki gözlemlerde muhabbet kuslrinin meyve sebze yedigi görülmemis sadece binde bir ihtimal bazilari sürü disi hareket edip dadaniyormus onlarda da bir tür rahatsizlik oldugu düsünülüyormus.
Muhabbet kuşları sıklıkla Mantar hastalıklarıyla cebelleşir. Onlarda en çok gözlenen hastalıktır mantar. Doğadakiler de evciller de... Mantarlar da şekerle beslenir. Dolayısıyla hasta kuşlara şeker içerikli şeyler meyve , bal , pekmez ballı kraker vs verilmemelidir. Doğadaki kuşlar da muhtemelen bunu bilecek şekilde evrimleşmişlerdir.

Çok üzüldüm inanın. Çok yakın bir zamanda kızımı hiç bir şey yokken bende kaybettim. Çaresizlik nedir bilirim. Onlar evlat gibi. Başınız sağ olsun. Eğer bir yardımı olacaksa ve bakabilecekseniz bir muhabbet daha sahiplenin. Ben kızımın yokluğuna dayanamadım hemen bir kız daha sahiplendim. Onun yerini tutmuyor tabi ama bu kızımı da çok seviyorum.

Çok üzüldüm inanın. Çok yakın bir zamanda kızımı hiç bir şey yokken bende kaybettim. Çaresizlik nedir bilirim. Onlar evlat gibi. Başınız sağ olsun. Eğer bir yardımı olacaksa ve bakabilecekseniz bir muhabbet daha sahiplenin. Ben kızımın yokluğuna dayanamadım hemen bir kız daha sahiplendim. Onun yerini tutmuyor tabi ama bu kızımı da çok seviyorum.
Yapamam sanırım kalbimde kocaman bir yere sahipti.Herhalde bir daha sahiplenemem.

Üzüldüm başınız sağolsun, bu sevimli varlıklar zamanla haneden biri oluyorlar. Gerçekten üzgünüm. Yerine başka bir kuş koymak zor gelir belki ama bence yeni güzel bir yavru sahiplenmenizi öneririm.

Geçmiş olsun Üzgünüm Allah size ve sevdiklerinize hayırlı ömürler versin

Geri