Karadeniz Pet

muhabbet kuşum çok kaşınıyor bitli mi?

lucyys

Yeni Üye
yavru muhabbet kuşumu alalı 2 hafta oluyor çok kaşınıyordu fakat doğaldır diye umursamamıştım bugün kanatlarının üstünde beyaz toz tarzı bir şeyler gördüm daha yakından incelediğimde hareket ediyorlardı ama bit mi pire mi ne olduğunu anlamış değilim baya küçükler benim bildiğim pire ve bit daha koyu renkte ve büyük olurlar ne yapmalıyım bu durumdan kurtulması için?

Vilmectin ense damlası almanız gerekiyor. Biraz zor bulunuyor ama veterinerlerde yada zirai ilaç satan yerlerde satılıyor. Bir arastirin. İlacı enseye bir damla ve kuyruk sokumuna bir damla olacak şekilde damlatın. On dört gün sonra bu işlem tekrarlanıyor. Bir damladan fazlası olmasın ona dikkat edin.

Vilmectin ense damlası almanız gerekiyor. Biraz zor bulunuyor ama veterinerlerde yada zirai ilaç satan yerlerde satılıyor. Bir arastirin. İlacı enseye bir damla ve kuyruk sokumuna bir damla olacak şekilde damlatın. On dört gün sonra bu işlem tekrarlanıyor. Bir damladan fazlası olmasın ona dikkat edin.
Çok teşekkür ederim sormak istediğim bir şey daha var kuşlardaki bit ve pireler insana bulaşır mı çünkü kafesinden çok çıkmak istiyor çıkartmaya korkuyorum ama baya huysuzlaştı bu ürünü temin edene kadar komşumuzda biyopet aerosol var bunu kuş üzerinde kullanabiliyor muyum

Hayır merak etmeyin insana bulaşmaz. Spreyler önerilmiyor kuşta solunum rahatsızlıkları yapabiliyor ayrıca çok fazla etkisi de yok. Siz dediğim ilacı alın ve dediğim şekilde uygulayın.

Geri