Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok mu zayıf

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Hastalık belirtisi yok. Sulu dışkı yapıyor bir tek. Geçen hafta veterinere götürmüştüm onun içinde. Kuruma mı acaba :(

Ekli dosyalar

• IMG-20210604-WA0000.jpg
    IMG-20210604-WA0000.jpg
    136.2 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG-20210604-WA0004.jpg
    IMG-20210604-WA0004.jpg
    88.2 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG-20210604-WA0002.jpg
    IMG-20210604-WA0002.jpg
    117.3 KB · Görüntüleme: 42
Kuşunuzun ağırlığı normal görünüyor resimde. Dışkıdaki son durum nedir. Yada baska herhangi bir aksi durum mevcutmudur
Dışkılar tedaviye başlamadan önce ilk resimdeki gibiydi. Antibiyotiğe başlayınca ikinci resimdeki gibi epey kötü oldu. 2-3 gün antibiyotikten sonra daha sulu yapmaya başlayınca ben de antibiyotiği kesip probiyotik+vitamin verdim son resimdeki gibi düzeldi dışkılar. Fakat arada yine sulu yapabiliyor. Yarın veterineri arayıp konuşacağım ona göre devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• IMG-20210527-WA0008.jpg
    IMG-20210527-WA0008.jpg
    110.5 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_20210603_231050.jpg
    Screenshot_20210603_231050.jpg
    295.3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG-20210603-WA0000.jpg
    IMG-20210603-WA0000.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 25
Dışkılar tedaviye başlamadan önce ilk resimdeki gibiydi. Antibiyotiğe başlayınca ikinci resimdeki gibi epey kötü oldu. 2-3 gün antibiyotikten sonra daha sulu yapmaya başlayınca ben de antibiyotiği kesip probiyotik+vitamin verdim son resimdeki gibi düzeldi dışkılar. Fakat arada yine sulu yapabiliyor. Yarın veterineri arayıp konuşacağım ona göre devam edeceğim.
3. Resimdeki dışkılarda ciddi fark var dışkılar düzelmiş. probiyotiği düzenli olarak herzaman verin haftada 2-3kere verebilirsiniz faydasını fazlasıyla görürsünüz. Bağırsak florasını düzenler ve dışkıda bozulmalar yaşamazsınız. Tedavi amacıyla değil takviye amacıylada kullanabilirsiniz. Anlatmak istedigim, probiyotiğin onemi ve faydası cok büyük.

Neye dayanarak antibiyotik verdi bu arada gittiğiniz veteriner merak ettim. Sorunun neyden kaynaklandığını soyledi neye gore tedavi uyguladı

Neye dayanarak antibiyotik verdi bu arada gittiğiniz veteriner merak ettim. Sorunun neyden kaynaklandığını soyledi neye gore tedavi uyguladı
Yeni yaptığı dışkılarına bakarak sindirim bozukluğu olduğunu söyledi. Daha sonra antibiyotik verdi işte. Ben tahlil yaptırmak için götürmüştüm ama tahlil yapılmadı. Yarın tekrar konuşacağım işte bakalım.

Yeni yaptığı dışkılarına bakarak sindirim bozukluğu olduğunu söyledi. Daha sonra antibiyotik verdi işte. Ben tahlil yaptırmak için götürmüştüm ama tahlil yapılmadı. Yarın tekrar konuşacağım işte bakalım.
Antibiyotik mümkün olmadıkca kullanılmaması gerekiyor. Dışkılara baktığımda ilk dıskıdan itibaren probiyotik takviyesi yulaf ve aspurla toparlanabilmesinin mümkün oldugunu düşünüyorum. Zaten antibiyotik kullanımını kesmişsiniz. Yem yemesinde vs herhangi bir sorun yoksa endişelenmenizi gerektircek durum yoktur👍 Veterinerlede konusup içinizi dahada rahatlatabilirsimiz. Geçmiş olsun tüyü kadar ömrü olsun🧿

Antibiyotik mümkün olmadıkca kullanılmaması gerekiyor. Dışkılara baktığımda ilk dıskıdan itibaren probiyotik takviyesi yulaf ve aspurla toparlanabilmesinin mümkün oldugunu düşünüyorum. Zaten antibiyotik kullanımını kesmişsiniz. Yem yemesinde vs herhangi bir sorun yoksa endişelenmenizi gerektircek durum yoktur👍 Veterinerlede konusup içinizi dahada rahatlatabilirsimiz. Geçmiş olsun tüyü kadar ömrü olsun🧿
Teşekkür ederim hocam. Aylardır devam eden bir durumdu, zaten normalde de probiyotik, vitamin, elektrolit vs. kullanıyordum düzenli olarak fakat yine de sulu yapmaya devam ediyordu. Umarım tamamen iyileşir de sonunda rahat bir nefes alabilirim.

Geri