Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hakkında bilgi almak istiyorum.

MUhabbet kuşum bana alışmış mı?

• hayır daha zaman var

Kullanılan: 0 0.0%
  • alışmaya başlamış gibi

• ne bileyim ben

• biraz daha ayrıntı versen sana yardımcı olurum.

• Kullanılan toplam oy
    1

berkay_885604

Yeni Üye
Herkese merhaba.Bugün sşzden muhabbet kuşum hakkında bilgiler toplamaya çalışacağım.Bu konuda biraz fazla yazı yazıcam.Umarım bana ve muhabbet kuşu besleyen insanlara yardım edebiliriz.

Muhabbet kuşum erkek.Bende 4-5 aydır duruyor.Ben aldığımda petshopa göre 70 günlük civarıydı.
Muhabbet kuşum bana alıştı ama şu şekilde:
Beni görünce biraz hareketleniyor.Onla konuşunca özellikle kıışşşkışşşşkışşş gibi sesler çıkartınca deliriyor.Kafese elimi sokunca elime geliyor.Ama eski konularımla bahsettiğim gibi yanımdan ayrılmamazlık yapmıyor.Kuzenimin kuşu odadan çıkınca onunla beraber yürüyor arkasından geliyor paytak paytak.Ama benimki
hep avizeye çıkıyor ve avizeye çıkınca aşağı zar zor inerse iner.İnince hep kafama konuyor saçımla oynuyor.Odadan ayrılınca uçup kafama konuyor AMA!!!!! ODADA KİMSE YOKSA .Hep kafesten dışarı çıkmak istiyor.Sırtını sevmek istersem sevdirmiyor.Göğsüne doknmak istediğimde hemen parmağıma atlıyor.Öptürmesine öptürüyor.Ama biraz kaçıyor öpmek isterseniz.Yalnız kalınca hep ötüyor ben yanına gelince susuyor.Onunla konuşursam oda benle konuşuyor.Slarsam belli bir süre yanımda kalıyo sonra direk avizeye çıkıyor.Ne varsa bu avizede:mad:.
durum böyle aklıma geldikçe daha yazarım !
KAFESTE OYUNCAK YOK.

her kuş aynı degil sonuçta alışmış ama her kuşun belli huyu var karakteri var benim kuşum parmagıma gelmiyor hiç omzuma saçıma geliyor agzımdan yemek bile yiyor.ama parmagıma ve elime gelmiyor ilk günden beri.ve 9 10 kelime konuşuyor.sizin kuşunuzda avize hastalıgı var bazı kuşlar avizelerle kafayı bozuyor o durum için yapılabilecek birşey yok bnce.sırtını sevmek veya gögsüne dokunmak için bir kuşun tamamen evcilleşmesi gerekiyor sizin kuş bu vakitten sonra onları yaptırmaz kolay kolay.bizim kuş 40günllükken egitmeye başladım kendine dokundurmuyor ama kendisi gelip sakalımda sırtını kaşıyor omzumda uyuyor.garip degişikler kısacası onları fazla degiştiremeyiz oldugu gibi kabul edebiliriz.senin kuşunda iyi durumda bence çogu kişi kuşu bir kere öpsem diye dua ediyor sizinkide baya iyi alışmış size :)

her kuş aynı degil sonuçta alışmış ama her kuşun belli huyu var karakteri var benim kuşum parmagıma gelmiyor hiç omzuma saçıma geliyor agzımdan yemek bile yiyor.ama parmagıma ve elime gelmiyor ilk günden beri.ve 9 10 kelime konuşuyor.sizin kuşunuzda avize hastalıgı var bazı kuşlar avizelerle kafayı bozuyor o durum için yapılabilecek birşey yok bnce.sırtını sevmek veya gögsüne dokunmak için bir kuşun tamamen evcilleşmesi gerekiyor sizin kuş bu vakitten sonra onları yaptırmaz kolay kolay.bizim kuş 40günllükken egitmeye başladım kendine dokundurmuyor ama kendisi gelip sakalımda sırtını kaşıyor omzumda uyuyor.garip degişikler kısacası onları fazla degiştiremeyiz oldugu gibi kabul edebiliriz.senin kuşunda iyi durumda bence çogu kişi kuşu bir kere öpsem diye dua ediyor sizinkide baya iyi alışmış size :)
yazamadığım daha bir çok güzel hareketleri var kuşumun ama görüyorum ki yazmama gerek kalmamış.Bu beni mutlu etti yorumunuz için teşekkürler ve ayrıca eğitmem için neler yapmam gerek bir küçük program,örnek vb. bişiey anlatırsanız sevinirim.(muhabbet kuşunun eğitimi hakkında çok makale okudum ama pek hoşuma gitmedi [kanadını kes,aç bırak diyenler bile var.])

Geri