Karadeniz Pet

muhabbet kuşum hakkında

kagankagan

Yeni Üye
Merhaba. Muhabbet kuşumun garip bir huyu var beni hem üzüyor hem düşündürüyor neden diye.

Kafesin içindeyken tabanda oturduğunda çok agresif oluyor. Çubuklarındayken ise gayet normal. Mesela çubuklarında otururken gel oğlum dediğimde hemen geliyor uslu uslu. Ancak dipte, yani tabanda durduğunda gel oğlum deyip parmağımı uzattığımda saldırıyor, sinirleniyor, epey agresif oluyor. Neden böyle bir şey yapıyor? Ne yapmam gerek? Böyle bir şeyi neden yapar :(

kuşunuz dişi mi erkek mi ve yaşını öğrenebilir miyiz?

eliniz onu korkutuyor olabilir.tünekte dururken elinizi çok büyük görmeyebilir ama yerdeyken eliniz ona çok büyük gelecektir ve köşeye sıkıştığını zannedecektir.benim düşüncelerim buy yönde tabi usta kişiler ne der bilemiyorum :)

eklemeyi unutmuşum hemen ekliyorum:

dipte ve bana saldırıyor ya, gagalıyor vs. ancak o durumdayken kafesten çıktıktan 1 saniye sonra hiçbir şey yapmıyor. resmen en iyi arkadaşı gibi davranıyor. kafesteyken atarını giderini yapıyor, çıkınca kuzu oluyor

Not:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır. Lütfen konu başlıkları ve yorum yazılarını tamamen büyük harf kullanarak yazmamaya dikkat edelim.

Aynı olay bendeki dişide vardı seneler önce

Kafesin dibine geçer ordan saldırırdı ama çıkarınca kafamdan omuzumdan inmezdi
Ben kızışma belirtisi olarak algıladım onu çünkü bu şekilde davranmaya başladıktan bir hafta sonra geçtiği köşeye
Yumurtlamaya başlamıştı
Yumurtaları attım daha sonra arkadaşımın salmasında eş tutturdum vs vs ..

samatyalı hobi amaçlı üretici

Geri