Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hamile mi

mubiş4545

Yeni Üye
Merhaba 1.5 yaşında dişi ve erkek iki tane muhabbet kuşum var. Kafes içinde asla anlaşamıyorlar, birbirlerini parçalıyorlar, kavga ediyorlar. Dişi kuş iki defa erkek olan kuşun gagasını ve ayağını kanattı. Ben de çözüm olarak çifthane kafes akıp aralarını ayırdım. Kafes içi sorunlarını bu şekilde çözüldü. Fakat gün içinde uzun bir süre kafes dışında takılıyorlar. Erkek olan dişinin yanından asla ayrılmıyor ezkaza ev içinde farklı odalara ayrılınca erkek olan çıldırıyor. Dişi ara sıra erkekten kaçıyor ama kafes içinde olduğu gibi erkeği parçalama girişiminde bulunmuyor. Haftada birkaç kez olmak üzere kafes dışında çiftleştiklerini görüyorum. Açıkcası eş tutmazlar diye umursamadım, pek bilgim yok. Fakat dişi kuşun sürekli evin karanlık odasına uçup perdeyi eşeleyip, değişik davranışlar sergilediğini fark ettim. Bir de dişinin popo kısmında şişlik ve dışkısının erkeğe göre büyük olduğunu görünce internetten baktığım kadarıyla hamilelik belirtileri. Ama ben emin olamadım. Yani hamileyse de yumurtalık yok kafeste. Aşağı görsellerinin koyuyorum. Dişi kuşun dışkısının fotoğrafı da var. Sorum şu yumurtalık takmak zorunda mıyım, yakın zamanda şehir dışına taşınacağız. Ne yapmam lazım, yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210315_231140.jpg
    IMG_20210315_231140.jpg
    732.5 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20210315_231155.jpg
    IMG_20210315_231155.jpg
    741.7 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210315_231225.jpg
    IMG_20210315_231225.jpg
    593.1 KB · Görüntüleme: 34
Kuyruk resmini de atın ayakta dururken kul kuyruğu düşükse yumurta olma ihtimali vardır birde kalamar kemiğiniz var mı varsa çok tüketir yoksa temin edin kalsiyum ihtiyacını karşılar

dişi kuşun dışkısı

Ekli dosyalar

• dışkı.jpg
    dışkı.jpg
    564.9 KB · Görüntüleme: 36
şöyle söyleyeyim kelimenin tam anlamıyla dişi kuştan kalamar kemiğini kaçırıyorum, taktığım anda bitiyor. yemiyor gibi geliyor bana çünkü kafesin altı full kemiğin tozlarıyla doluyor
İlla ki toz çıkar da kalamar kemiğini çok tüketmesi yumurta habercisidir bu ara da emin misiniz yemediğine

İlla ki toz çıkar da kalamar kemiğini çok tüketmesi yumurta habercisidir bu ara da emin misiniz yemediğine
sizce benim kusum hamile mi? az once kustu kusmugunu esi yedi yuvasini didikliuo kalamar yeme konusunda net degilim ama cok halsiz bi kac gundur hamile mi hasta mi bilemiyorum 😔😔

Resim açıldı şimdi de kuyruğu da düşük durmuyor yumurta olması için

Yumurtası olan kuşun kuyruğu aşağıda olur maalesef resimde aşağıda görünmüyor kalamar kemiği çok tüketiyor mu birde anüs çevresinde ki tüylerini yolmuşmu hiç?

Geri