Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hiç bir şey yapamıyor

Burak2456

Yeni Üye
1 hafta önce kulun burnu şiş gibiydi veterinere götürdük antibiyotik verdi 10 gün kullanmamızı söyledi sonra 5. Gün yani bugün kuşun ishal olduğunu gördüm ve gün boyunca giderek halsizleşti dengesini koruyamadı sonra ayakları artık çalışmadı kanatlarını çırpamıyo yem yemiyo su içmiyo şu an kafeste öyle yatıyo ve kımıldayıp yukarı çıkmaya çalışıyo arada ama tabi ki işe yaramıyo sürekli düşüyo veterineri aradım antibiyotiğin öyle yan etkisi olmaz dedi lütfen yardım edin

Hırkamın üstüne yapmıştı onu atsam olur mu çünkü kafesleri biraz kirli ve zaten ishal olduğu için de tam görünmez

Kafes tabanına peçete serin bir kaç tane yapsın öyle atın dediğiniz gibi yorum yapmak doğru olmaz

Tutulma var mı ayaklar da falan yumurta sarısını su ile muhallebi kıvamına getirip yedirin kuş aç kalmasın

1 hafta önce kulun burnu şiş gibiydi veterinere götürdük antibiyotik verdi 10 gün kullanmamızı söyledi sonra 5. Gün yani bugün kuşun ishal olduğunu gördüm ve gün boyunca giderek halsizleşti dengesini koruyamadı sonra ayakları artık çalışmadı kanatlarını çırpamıyo yem yemiyo su içmiyo şu an kafeste öyle yatıyo ve kımıldayıp yukarı çıkmaya çalışıyo arada ama tabi ki işe yaramıyo sürekli düşüyo veterineri aradım antibiyotiğin öyle yan etkisi olmaz dedi lütfen yardım edin
antibiyotik markası nedir

Tutulma var mı ayaklar da falan yumurta sarısını su ile muhallebi kıvamına getirip yedirin kuş aç kalmasın
Tutulma var evet bir şeyi tutunca bırakması zor oluyo dediğiniz gibi yaparım ama yemez büyük ihitmalle çünkü hiç bir şey yemiyo içmiyo ağzıma götürdüm kaç defa yemi hiç açmıyo önceden kafasına dokunmama izin vermezdi şimdi umrunda olmuyo

İlla ki yedirmeye çalışın hayvan halsiz kalmış tutulma e coli ya da salmonella da görüle biliyor ama dışkı ya bakmak çok iyi olur ama dediğim gibi hayvan aç kalmasın

Ama gerçekten merak ediyorum hiç bir şeyi olmayan bir kuşun bir günde nasıl bu kadar halsizleşip anında öldüğünü

Benim bir tane daha muhabbet kuşum var ona üzülüyorum o ne yapıcak şu antibiyotikten o da içmişti veteriner bir şey olmaz demişti ama o da bugün halsizleşti ama allahtan o gün sonunda düzeldi

Benim bir tane daha muhabbet kuşum var ona üzülüyorum o ne yapıcak şu antibiyotikten o da içmişti veteriner bir şey olmaz demişti ama o da bugün halsizleşti ama allahtan o gün sonunda düzeldi
Bence vermeyin antibiyotık agir gelyo demekki.

Başınız sağolsun dışkıları izlemleyin bi değişme olursa buraya gönderin antibiyotik ten ola bilir mi bilmiyorum da bi hastalıktan dolayı düşünüyorum çünkü kuş bayağı bi bitkin düşmüş

başınız sağ olsun, antibiyotiği kesin diğer kuşu da sürekli gözlemleyin. umarım ona bir şey olmaz

Başınız sağolsun dışkıları izlemleyin bi değişme olursa buraya gönderin antibiyotik ten ola bilir mi bilmiyorum da bi hastalıktan dolayı düşünüyorum çünkü kuş bayağı bi bitkin düşmüş
Eğer burnunu görüp bir şey diyebilirim diyosanız atmamı ister misiniz

Dişi kuş ise burnu kızıştığı için değişir

Burnundan bişey demem doğru olmaz dışkı olsa doğru ola bilir yorum yapmam

Geri