Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ilk günden kendini sevdirdi

Ideli

Meraklı Üye
muhabbet kuşumu bugün aldık ama kanatlarına filan dokunuyorum seviyorum hiç korkmuyor sanki hiç tınlamıyor beni bu normal mi iyi mi kötü mü çünkü herkes ilk gelince korkması normal diyor benimki hiç korkmadı

merhaba
bu iyiye işarettir kuşun uysal olması hırçın olmaması eğitilmeye müsait hatta konuşabilmeye dahi müsaittir. bir sorun yok içiniz rahat olabilir.
bu süreçte kuşunuzu ürketicek ve korkutucak size olan güvenini yitiricek hareketlerden sakının gerisi gelir zaten

sağolun bian korktum çünkü herkes ilk gelen kuşun korkması gerektiğini söylüyordu benimki yüzünü sevdim umrunda olmadı hatta biraz rahatladı bile sanırım sağolun

bu kuştan kuşa değişen bir durum şansınıza denk gelmiş genelde kuş seçerken elime alırım ve ısırıyor mu yoksa sakin mi duruyor diye bir bakarım ona göre kuş alırım.

resim paylaşabilirmisiniz merak ettim :)

muhabbet kuşumun gagası çok mu uzun konumda paylaşmıştım bakabilirsiniz hem de soruma cevap veren de olmamıştı siz verirsiniz herhalde

sanırım hollanda cinsli akranlarına göre çok büyük

gagası normal boyutta bir sorun yok gaga taşı var mı kafeste ?

bugun kalamar kemiği aldım şansıma içinde kafese bağlama şeysi yokmuş - adını bilmiyorum kusura bakmayın - yere koydum zaten bugün geldi kuş bir de ötmemesi normal mi yani kuş sesi geldiğinde bile ötmemesi ilk başta biraz öttü ama sanırım anladı bilgisayardan geldiğini bir de cinsiyet ve ırkını söyleyebilir misiniz ve arkasında ki boşluk genetik mi sağlık açısından sıkıntılı olduğunu mu gösterir biraz fazla soru sordum sanırım ama ne yapayım cahilim bu konularda :)

Geri