Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kafes içinde korkuyla çırpınmaya başladı

minnock

Yeni Üye
bugün tam güneşin yeni doğduğı sıralarda farklı odadaki kanat çırpma sesi dikkatimizi çekti. hayvanın suratında inanılmaz bir korku ifadesi vardı ve konuşarak sakinleştiremedik kendini sağdan sola fırlatıyordu. muhabbet kuşlarının depremleri vs hissettiğini zaten biliyoruz önceden de deneyimledim zaten bu durumu (başka bir sabah kanat çırpma sesine uyandım ve saate bakıp uyuduktan sonra sabah o saatte deprem gerçekleşmiş olduğunu gördüm) ama bu bambaşka bir durumdu. hemen internetten forumlara sitelere videolara baktık maalesef yararlı bir şey öğrenemedik. bu sırada kafesi; üstünü neredeyse tamamen kapatacak, içeri ışık girmeyecek şekilde bir battaniye örtme kararı aldım kuşum tam tüneğindeyken. o şekilde sakinleşebildi. ara ara içeri baktığımda kuşumun hala çok korktuğunu ve baktığı yeri görmediğini fark ettim yani boş boş ve şaşkınlıkla bakıyordu. ele gelmeyi pek sevmez ama o an sakinleştirme içgüdümle kafese elimi daldırdım ve yakaladım, dışarı çıkardım. ellerimin arasında tutarken göğüsümün üstüne koydum, sakinleşmesi için biraz konuştum. o hala ara ara çırpınmaya çalışıyordu ellerimin arasında. sonrasında çok geçmeden maalesef elimden fırladı, havada bir tur attı ben hemen odanın ışığını açtım görüş sağlamak için ve her gün uçtuğu odada hiç gitmediği köşedeki pencere tarafına doğru çarpıp yere düştü. yanında koştum yakalamaya çalışırken bir daha uçtu. yüksek bir yere konduğunda kafesini aldım ve girmesi için ona yaklaştırdım ama fark etmemiş gibi bir hali vardı, yine uçup başka yere çarptı. tam 4 kere çarptı ve en son hareket edemeyeceği bir yerde kaldığında hemen elime alıp kafesine geri koydum. kafese önü rahatça hava alacak şekilde yine battaniye örttüm. bu şekilde atlattık. günün ilerleyen vakitlerindeyiz sanki biraz halsiz duruyor, kabarıyor biraz da ishallik var ama sabaha göre iyi gördüğüm için kafesten dışarı çıkardım güzelce uçtu yani artık o an ne yaşandı hayvan neye şok oldu asla anlayamadık. biraz da yaşlı bir kuş. olayı atlattık çok şükür ama yine de meraklıyız neden oldu bu. ortada hiçbir şey yokken neden çıldırdı ve dün gayet normaldi bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok sevinirim buraya kadar okuduğunuz için de teşekkür ederim.

Geri