Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum daha yavru. Erkek 1 buçuk aylık kadar. Dün parmağımla oynarken fark ettim tane yem kustuğunu gördüm. Fazla aldırış etmedim kur hareketi olabileceğini düşündüm. Gözlemlemeye devam ettim. Sonrasında baya baya kafasını ileri geri sallayıp kusuyor. Suluğunun içinde de hep böyle yem kabukları vs. var. Ya sıkıntısı ne olabilir? Daha yeni aldım 10 gün oldu olmadı.

Ekli dosyalar

• 1484656855419-1928348921.jpg
    1484656855419-1928348921.jpg
    318.3 KB · Görüntüleme: 28
Kur yapması için çok erken ama tek beslenen erkek kuşlar böyle şeyler yapabiliyor bazen. Tüneğinde veya parmağınızın dışında kutuğu oldumu. Genelde parmaklara kur yaptıkları için soruyorum. Başka yerde kustuğunu görmediyseniz bence problem yoktur. Suluk içinde yem kabuğumu var yemin kendisimi? Kabuk ise buda gayet normal.

Kur yapması için çok erken ama tek beslenen erkek kuşlar böyle şeyler yapabiliyor bazen. Tüneğinde veya parmağınızın dışında kutuğu oldumu. Genelde parmaklara kur yaptıkları için soruyorum. Başka yerde kustuğunu görmediyseniz bence problem yoktur. Suluk içinde yem kabuğumu var yemin kendisimi? Kabuk ise buda gayet normal.

Tünekte de kustuğunu gördüm. Ya kusma dediğim de başını bi ileri bi geri yapıp ağzına gelen şeyleri tekrar yiyo. Suluğundaki şeyler de yem kabuğu değilmiş ya dikkatli baktım şimdi bugün marul yedi biraz oymuş :confused:

marulsa normal.yem kusması bizim kuştada ara sıra olmuştu önceden gaga taşına veya kalamar kemigini tıkırdarken kusuyordu yere düşüyordu tık diye tane yem.sonra bıraktı birdaha görmedik.ama kur anlamında kustuguna baya rastladım.bir sorun olmaz ama sürekli yapıyorsa danışın bi profesyonele veya veterinere

iki kuşum var ve ikiside benzer hareketleri yaparak hastalandılar , yem yememeye başladılar ben ağızlarına çok az zeytin yağı damlattım ve yarım saat içinde ılık su ile banyo yaptırdım , sonra yavaş yavaş düzeldiler , bendede sanki boğazına bişey takılmış gibi yapıyordu

videosuda şu

iki kuşum var ve ikiside benzer hareketleri yaparak hastalandılar , yem yememeye başladılar ben ağızlarına çok az zeytin yağı damlattım ve yarım saat içinde ılık su ile banyo yaptırdım , sonra yavaş yavaş düzeldiler , bendede sanki boğazına bişey takılmış gibi yapıyordu

videosuda şu

Çok geçmiş olsun size de ben aldığım yere götürdüm bi sıkıntısı yokmuş çok sağlıklı dedi. Arada olur dedi.

Geri