Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor

Eyllw

Yeni Üye
Arkadaşlar eve geldim kuşum yanımdaydı birden yem kusmaya başladı ve 3 4 kereden beri kusuyor kafasını aşağı yukarı yaparak babam evde ilaç sürmüş onun kokusundanmi acaba lütfen yardım edin elimin içine giriyor birde halsiz

Biraz sıcak suyla üstüne su attım böyle duruyor hep napicam ya çok korkuyorum

Biraz sıcak suyla üstüne su attım böyle duruyor hep napicam
Kuşunuz kızışma döneminde olabilir. Muhabbet kuşları kızışma dönemlerinde eğer eşleri yoksa sahiplerine kur yaparlar. Bahsettiğiniz hareketlerde bir çeşit kur yapma yöntemi. Öterek, kafa sallayarak yem vermeye çalışırlar size. Benim kuşum da şuan kızışma döneminde olduğu için her gün bunu yapar. Ama tabi tek sebebi de bu değildir. Bir çeşit hastalık olabilir. Bilen arkadaşlar yazacaktır buraya.

Kuşunuz kızışma döneminde olabilir. Muhabbet kuşları kızışma dönemlerinde eğer eşleri yoksa sahiplerine kur yaparlar. Bahsettiğiniz hareketlerde bir çeşit kur yapma yöntemi. Öterek, kafa sallayarak yem vermeye çalışırlar size. Benim kuşum da şuan kızışma döneminde olduğu için her gün bunu yapar. Ama tabi tek sebebi de bu değildir. Bir çeşit hastalık olabilir. Bilen arkadaşlar yazacaktır buraya.
Teşekkür ederim ama daha yavru şuan halsizligi gitmis gibi daha iyi

kuşlarda sindirim için çok önemli olan kuş kumunu kafesinde bulunduruyor musunuz. belki sindiremediği için kusuyor olabilir.

Geri