Muhabbet kuşum mantar ve çok tüy döküyor

Ebru Ç

Yeni Üye
Merhabalar;
Bu forumda ve diğer sitelerde mantar ile ilgili çok şey okudum. Burada da defalarca konu açılmıştır bununla ilgili. Ama trsoyd krem, vazelin ve mantar kremi sürdüğüm halde kuşun mantarı geçmiyor tekrarliyor. Ayakları geçiyor gagasında kalıyor. Gagası hiç geçmiyor. Zaten kuş ele alışkın değil. Yavrucak çok korkuyor. Eve geldiğinden beri tedaviyle uğraşıyorum. O kaçıyor ben kovalıyorum. Krem sürmek için. Bu aralarda kafasını çeviriyor hiç süremiyorum.
Birde hijyen yüzünden oluyormuş. Haftada 1-2 kez kafesini temizliyorum. Bi yerde nizoral şampuanla yıkayıp dezenfekte edin demişler. Ne kadar doğru bilmiyorum. Tüneklere varıncaya kadar yıkayıp temizliyorum. Bu aralarda çok tüy döküyor ve çok kaşınıyor.
IMG_20161224_230046.jpg
IMG_20161224_230104.jpg
IMG_20161224_230143.jpg

Bunların dışında yapabileceğim birşey var mı? Mesela suya damlatılan birşey falan? b-vitaksi vitamin vermişti aldığım kuşçu onu veriyorum ve birde bi ara avimet-k kullandim.
Bunu kuşu elime alamadığım için soruyorum ( çok çırpınıyor canı yanıcak diye korkuyorum) kremde sürdürmüyor. Çok üzgünüm. Eğer başka yapabileceğim birşey yoksa kafesiyle beraber alıcam taksiyle veterinere götürücem. Havada soğuk ya üşümez inşallah :(
 

Yusuf

Süper Üye
Kuşu eldiven yada bir bezle tutun ısırmıyorsa elinizle tutun boynundan iki parmağınızla çok sıkmadan kavrayın bir kulak çöpü ile gaga ve ayağına 3 gün viks sürün kesin geçecektir ama tedaviye başlamadan kuşun tüm malzemelerini elma sirkesinde beketip güzelce durulayın
 

Selçuk YÜKSEL

Bilgili Üye
Siz krem sürecekken evden biri veya bir arkadaşınız yardımcı olsun. O tutsun kuşu siz kafasından tutup sürün. Vazelin veya viks sürün mantarlı kısmı tamamen kaplayacak şekilde bir de ince katman olmasın. geçecektir.
 
Üst