Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum meyve yemiyor !

ProSaidPro

Yeni Üye
Arkadaşlar ben anlamadım bu kuşlar normalde meyve yemiyorlarmı benimkiler yemiyor. Bana yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu tarz konularda genelde vermek istediğiniz meyve ya da sebzenin üstüne yem serperek alıştırma tavsiyesinde bulunuluyor.

Benim kuşlarım da sadece ıspanak seviyorlar. Başka da bir şey yemiyorlar. Meyvelerin üstüne yem yapıştırmayı vs. denedim hiç bir işe yaramadı açıkçası. Her kuş sevmiyor meyve sebze yemeyi. Meyve sebzeden vitamin alamadıkları için harici olarak vitamin takviyesi yapın haftada 1 gün.

Meyve sebze yerine vitamin verilmesi doğru değil. Vitamin ne aynı besleyiciliği verir ne de aynı besin değerini.
Yaz aylarında meyveleri güneşte kurutarak verebilirsiniz. Suları çekildiğinde vermeyi deneyin.

Meyve sebze yerine vitamin verilmesi doğru değil. Vitamin ne aynı besleyiciliği verir ne de aynı besin değerini.
Yaz aylarında meyveleri güneşte kurutarak verebilirsiniz. Suları çekildiğinde vermeyi deneyin.
Hocam yemiyorsa zorla yediremez ki? O yüzden vitamin vermesini söylemiştim.

Zorla yesin demedim zaten. Kurutarak deneyebilir yedirmeyi. Size tepki göstermedim. Sadece vitaminin meyve sebze yerine geçmediğini söyledim.
Düzenli meyve ve sebze verilen kuşun vitamine ihtiyacı çok minimal düzeyde oluyor, kullanmaya gerek de kalmıyor. Sadece vitamin verilen kuşun sağlığı bir şekilde bozuluyor, en kaliteli vitamin bile kimyasal sonuçta.

Arkadaşlar tavsiye için teşekkürler ama benim kuşlar benden zeki kuşlara meyveyi sebzeyi kesiyom üstüne yem döküyom yemiyo asıyom kafese yemiyo ama bişey daha deniyecem biberi kesim sallandıracam kafeste dal darıyı öyle alış tırdım yani benzer şekilde . Ama tavsiyeniz varsa alırım 😁

Geri