Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Nefes Alamıyor ve Çok Halsiz(Video)

Şuan (1 gündür)hıpradoxı adlı ilacı kullanıyorum abi,bu ilacı kesip direk Cocsigeel adlı ilaca başlayayım mı,yoksa bunun tedavisini,yapacağı etkiyiyi bekleyeyim mi

Merhabalar arkadaşlar bayadır yoktum geri döndüm,öncelikle sizlerle tekrar çok mutluyum:)

Yaklaşık 8 aydır baktığım dişi bir muhabbet kuşum var bize geldiğinde 3-3,5 aylıktı,yem kırabiliyordu.Yazın ufak tefek hastalansada ciddi bir şey yoktu tedavi edebildik.Ama şu son 1-2 aydır özellikle sonbaharın sonundan itibaren çok hastalandı(Daha önce böyle bir hastalıkta geçirmemişti)Kuşum 30 santim uçsa hemen tıkanıyor ve derin derin nefes almaya başlıyor videoda da görüldüğü gibi.Eğer mesafe 2-3 metreye çıkarsa çığlık sesine benzer bir şekilde nefes alıp gagasını hemen bir yerlere sürtüyor 1-2 hapşuruktan sonra da yaklaşık 10-15 dakika boyunca gözlerini kapayarak dinleniyor,bu süre zarfında aralılarla tıpkı esnemeye benzer gagasını açıp kapıyor(Özellikle geceleri uyuduğunda hırıldayarak nefes alıyor,gece ve sabahın erken vakitlerin de nefes darlığı had safhaya çıkıyor,çoğu zaman da hıçkırarak nefes alıp uyanıyor)

Birkaç tane kuşçuya ve yine birkaç tane kuş üreticisine sorduk Astım hastalığı vardır diye aviastım kullandık 1,5-2 hafta fayda etmedi,çok çok ufak şekilde bebek aspirini attık suyuna 2-3 gün yine fayda etmedi,yine araştırmalarımızın neticesinde boğaz mantarı vardır diye ilaç kullandık oda fayda etmedi zaten ilaçları içmiyor,içirmekte çok zor oluyor,kafesini aldığımız günden itibaren 2 günde bir temizliyoruz,özellikle soğuk günlerde kombinin yanına koyuyorum kafeste üşütmesin diye ne yapacağımızı şaşırdık,ne denediysek fayda etmedi(ilaç tedavisi de dahil)Kuşum kafesinde biraz hareket edince bile tıkanıyor.Aceba kuşumun hastalığını bilen veya daha önce kuşunda böyle bir durumla karşılaşmış olan arkadaşlar varsa yardım edebilir mi?

(Yem olarak ilk 3-4 ay normal kuşçularda satılan yemleri kullandık,sonrasında ise versele laga kullanmaya başladık,ballı yem vs.kullanmıyoruz,ayrıca vitamin takviyesi olarak avi-vit,kalamar kemiği ve kuş kumu kullanıyoruz)

İlave: Devamlı ağzından nefes alıyor.

Merhaba kuş nasıl iyileşti mi
yaklaşık bir aydır sultanpapağanım nefes almakta zorluk çekiyor özellikle uçtuktan sonra yerden kalkamıyor yardımcı olur musunuz

yaklaşık bir aydır sultanpapağanım nefes almakta zorluk çekiyor özellikle uçtuktan sonra yerden kalkamıyor yardımcı olur musunuz
Bence yeni bir konu açın, kuşun ve dışkısının fotoğrafını konunuza ekleyin.

Biraz geç oldu ama dönebildim tekrar siteye.Maalesef kuşumu Şubat ayının sonlarında kaybettim :(
Gerçekten burada hayvanları,kuşları için üzülen,ağlayan insanlar gördüğümde,duyduğumda bu kadarı da yapmacık derdim ama ne yalan söyleyeyim gerçekten doğruymuş.Öldükten 3 gün kadar sonra sanki evde hala o varmış gibi geliyor ama olmadığını görünce de büyük bir boşluğa düşüyorsunuz.Öldüğü gün gözyaşlarıma mani olamadım,kulağımın dibine gelip beni sevmesi,hasta olduğunda geceleri beni uyandırması ve bişeyler yap dermiş gibi gözlerime bakışı...Hala hatırladığımda gözlerim sulanıyor,gerçekten bunu bir hayvan,özelliklede Muhabbet Kuşu sahiplendiğinizde anlayacaksınız(Sahiplenmeyenler)Aradan 7 ay geçtikten sonra unutuyorsunuz ve eski hayatınıza alışıyorsunuz ama hala fotoğraflarını,videolarını gördükçe hüzünleniyorum.

Evimin kuşuydu,toprak oldu,o şimdi artık bir Cennet Kuşu :) Biliyorum ki orada beni bekliyor …

Not:Onlara iyi bakın.Onlar ALLAH'ın bize emanet ettiği küçük canlılar.O küçük,çelimsiz canlarıyla bile sizleri seviyorlar,onlar bize muhtaç.Lütfen inciltmeyelim,onlarıda düşünelim ve en önemlisi KAFESE MAHKÛM ETMEYELİM!!! Eğer kafeste besleyecekseniz yazıktır,günahtır hiç almayın.

Son düzenleme:
Hayvansever03, post: 636987, member: 25278"]Bence yeni bir konu açın, kuşun ve dışkısının fotoğrafını konunuza ekleyin.[/QUOTE]
Teşekkür ederim

Nasıl_ki' Alıntı:
Biraz geç oldu ama dönebildim tekrar siteye.Maalesef kuşumu Şubat ayının sonlarında kaybettim :(
Gerçekten burada hayvanları,kuşları için üzülen,ağlayan insanlar gördüğümde,duyduğumda bu kadarı da yapmacık derdim ama ne yalan söyleyeyim gerçekten doğruymuş.Öldükten 3 gün kadar sonra sanki evde hala o varmış gibi geliyor ama olmadığını görünce de büyük bir boşluğa düşüyorsunuz.Öldüğü gün gözyaşlarıma mani olamadım,kulağımın dibine gelip beni sevmesi,hasta olduğunda geceleri beni uyandırması ve bişeyler yap dermiş gibi gözlerime bakışı...Hala hatırladığımda gözlerim sulanıyor,gerçekten bunu bir hayvan,özelliklede Muhabbet Kuşu sahiplendiğinizde anlayacaksınız(Sahiplenmeyenler)Aradan 7 ay geçtikten sonra unutuyorsunuz ve eski hayatınıza alışıyorsunuz ama hala fotoğraflarını,videolarını gördükçe hüzünleniyorum.

Evimin kuşuydu,toprak oldu,o şimdi artık bir Cennet Kuşu :) Biliyorum ki orada beni bekliyor …

Not:Onlara iyi bakın.Onlar ALLAH'ın bize emanet ettiği küçük canlılar.O küçük,çelimsiz canlarıyla bile sizleri seviyorlar,onlar bize muhtaç.Lütfen inciltmeyelim,onlarıda düşünelim ve en önemlisi KAFESE MAHKÛM ETMEYELİM!!! Eğer kafeste besleyecekseniz yazıktır,günahtır hiç almayın.
Maalesef tahmin ettim çok fazla ilaç vermişsiniz evet onlar bize emanet iyi bakmalıyız inşallah bir çözüm bulabilirim
Teşekkür ederim

Maalesef tahmin ettim çok fazla ilaç vermişsiniz evet onlar bize emanet iyi bakmalıyız inşallah bir çözüm bulabilirim
Teşekkür ederim

Çok fazla ilaç vermedim,1,5 yıl boyunca besledim toplamda 4 ilaç çeşidi kullandım.Bunların 1'i ishal olduğu zamanlar ek besin,vitamin tarzı bi ilaçtı ismini hatırlamıyorum şuan,3'üde antibiyotikti.
Bence ilaçlara kesinlikle güvenmeyin,bunu son 3 ay kuşu çok hasta olmuş biri olarak söylüyorum.(Son 3 ay antibiyotikleri kullanmaya başladım).Burada bazı kişiler çok fazla ilaç tavsiyesi veriyor.İsterse bin tane kuş beslesin yine de inanmayın,onlar sadece ilaç firmalarının reklamını yapıyor.İmkanınız,durumunuz varsa hemen veterinere götürün.
Ben götürmediğime pişman oldum,sizde aynılarını yaşamayın.

Ayrıca benim kuşumun yaşadığı rahatsızlığın videosu var ilk sayfada.Mutlaka onu izleyin,anlattığınıza göre benim kuşumda olan sorunun aynısı,o da uçtuğunda 10 dakika boyunca tekrar uçmak istemiyor ve nefes nefese kalıyordu bu hastalık neyse kesinlikle hiçbir ilaç fayda etmiyor önemle tekrar ediyorum,üşenmeyin veterinere götürün imkanınız varsa.

Çok fazla ilaç vermedim,1,5 yıl boyunca besledim toplamda 4 ilaç çeşidi kullandım.Bunların 1'i ishal olduğu zamanlar ek besin,vitamin tarzı bi ilaçtı ismini hatırlamıyorum şuan,3'üde antibiyotikti.
Bence ilaçlara kesinlikle güvenmeyin,bunu son 3 ay kuşu çok hasta olmuş biri olarak söylüyorum.(Son 3 ay antibiyotikleri kullanmaya başladım).Burada bazı kişiler çok fazla ilaç tavsiyesi veriyor.İsterse bin tane kuş beslesin yine de inanmayın,onlar sadece ilaç firmalarının reklamını yapıyor.İmkanınız,durumunuz varsa hemen veterinere götürün.
Ben götürmediğime pişman oldum,sizde aynılarını yaşamayın.

Kötü bir deneyim yaşamışsınız, üzüldüm. Ancak "Burada bazı kişiler çok fazla ilaç tavsiyesi veriyor.İsterse bin tane kuş beslesin yine de inanmayın,onlar sadece ilaç firmalarının reklamını yapıyor." ifadesi pek de hoş olmamış. Zaman zaman ben de ilaç tavsiyesi yapıyorum. Zaten buradan yardım isteyenler ya veterinere götüremeyen ya da veterinerden umduğu ilgi alakayı bulamayan insanlar. Ben açtığınız iki konuda size bazı önerilerde bulundum, Selçuk bey bazı ilaç önerileri verdi ancak anladığım kadarıyla önce veterinerin, sonrasında ise başka kişilerden aldığınız tavsiyelerle ilaç kullanmışsınız. Burada ürün tanıtımı yapanlar oluyor ancak ilaç firması reklamı için ilaç önerenlere hiç denk gelmedim. Konunun başında veteriner tavsiyesi ile Duramycin 324 belirtmiştiniz, keşke veteriner tavsiyesi ile tedaviye devam etseydiniz.

Bir yıl önce kuşlarım kuruma hastalığı geçirdi veterinere götürdüm ama petshop ürünü dışında bir şey önermediler iyileşmeyeceklerini anladım böyle bir forumdan kuş üretimi yapan bir yer buldum ve ilaçları çok iyi geldi çok şükür iyileştiler
Bu nedenle veterinere götürmek istemiyorum
ve şuan kalbinde problem olduğunu düşünüyorum bununla ilgili yardımcı olur musunuz

Kuşunuz muhtemelen ya kuruma değildi ya da bağışıklık sistemi güçlü olduğu için verilen destekle hastalığı atlattı. Forumda kuruma (megabakteriosis) ile ilgili bir yazı paylaşmıştım. Bu hastalığın net bir tedavisi yok.
Kalp rahatsızlığı ile ilgili de yardım etme şansım veya buradan yardım alabilmeniz pek mümkün değil.

Kötü bir deneyim yaşamışsınız, üzüldüm. Ancak "Burada bazı kişiler çok fazla ilaç tavsiyesi veriyor.İsterse bin tane kuş beslesin yine de inanmayın,onlar sadece ilaç firmalarının reklamını yapıyor." ifadesi pek de hoş olmamış. Zaman zaman ben de ilaç tavsiyesi yapıyorum. Zaten buradan yardım isteyenler ya veterinere götüremeyen ya da veterinerden umduğu ilgi alakayı bulamayan insanlar. Ben açtığınız iki konuda size bazı önerilerde bulundum, Selçuk bey bazı ilaç önerileri verdi ancak anladığım kadarıyla önce veterinerin, sonrasında ise başka kişilerden aldığınız tavsiyelerle ilaç kullanmışsınız. Burada ürün tanıtımı yapanlar oluyor ancak ilaç firması reklamı için ilaç önerenlere hiç denk gelmedim. Konunun başında veteriner tavsiyesi ile Duramycin 324 belirtmiştiniz, keşke veteriner tavsiyesi ile tedaviye devam etseydiniz.

Süleyman Bey siz ve Selçuk Bey'i bu konuda ayrı tutuyorum :) Ama her sorduğum kişi 3-4 farklı ilaç öneriyor.4 kişiye sorsam 4'dü de şu ilaç muhakkak fayda eder diyor.4*4=16.16 ilaç 5 liradan olsa 80 lira eder.Ben sadece bu konudan muzdarip olarak bilinçsizce ilaç tavsiyesi verenlere söylüyorum.Kaldı ki ürün tanıtımı yapmak bir nevi o firmanın tanıtımını yapmaktır.Yoksa burada çok meşhur olmuş ve söylediği tedavileri işe yarayan kişiler var,zaten onların olduğunu bilmesem vaktiyle burada bu konuyu açmazdım.

Kuşunuz muhtemelen ya kuruma değildi ya da bağışıklık sistemi güçlü olduğu için verilen destekle hastalığı atlattı. Forumda kuruma (megabakteriosis) ile ilgili bir yazı paylaşmıştım. Bu hastalığın net bir tedavisi yok.
Kalp rahatsızlığı ile ilgili de yardım etme şansım veya buradan yardım alabilmeniz pek mümkün değil.
Teşekkür ederim
Belirtiler sizce neyi gösteriyor bilginiz varsa paylaşır mısınız uçtuktan sonra yerden kalkamıyor kafesteyken her şey normal iştahı yerinde

Teşekkür ederim
Belirtiler sizce neyi gösteriyor bilginiz varsa paylaşır mısınız uçtuktan sonra yerden kalkamıyor kafesteyken her şey normal iştahı yerinde
Bahsettiğiniz durumu gösteren net bir video çekip paylaşabilirseniz belki yorum yapılabilir

Geri