Karadeniz Pet

muhabbet kusum nefes alirken surekli ses cikariyor ve kuyrugu sallaniyor

fineas

Yeni Üye
Lutfen videoya bakip yardimci olabilir misiniz sorunu nedir kusumun nasil yardimci olabilirim

Benimde kuşumun sesi bu şekilde çıkıyor, video yükleyemedim bir türlü🥺

1646894664173.png

bu link ekleme isareti buna tiklayip youtube baglantisinin adresini kopyalayip yapistirinca video ekleniyor,

lutfen yardimci olur musunuz gittikce artiyor bu sesler. ne yapabilirim

Solunum problemi var. Doksimis eğer yoksa da levadoks temin edin hemen veterinerlerden alabilirsiniz ayrıca dışkı fotoğrafı da ekleyin ilacı aldıktan sonra tekrar yazın doz hakkında bilgili kişiler yardımcı olsun ilacı alana kadar kulu rahatlatmak için kekik çayı yapabilirsiniz forumda ve ya internette tarifleri vardır

Solunum problemi var. Doksimis eğer yoksa da levadoks temin edin hemen veterinerlerden alabilirsiniz ayrıca dışkı fotoğrafı da ekleyin ilacı aldıktan sonra tekrar yazın doz hakkında bilgili kişiler yardımcı olsun ilacı alana kadar kulu rahatlatmak için kekik çayı yapabilirsiniz forumda ve ya internette tarifleri vardır
cok tesekkur ederim

muhabbet kusuma 6 gun tetradoks verdim bugun entrobac basladim yarim suluga mercimek tanesi kadar. bunu kac gun kullanacagim ve multivitamini kac gun kullanacagim.
kusum cok sukur iyilesti. yani tekrarlar mi bilemiyorum. eger tekrarlarsa bu tedavi tekrarlanacak mi yada bundan sonrasi icin ne yapmaliyim yem ilac kafes bakimi vs.

muhabbet kusuma 6 gun tetradoks verdim bugun entrobac basladim yarim suluga mercimek tanesi kadar. bunu kac gun kullanacagim ve multivitamini kac gun kullanacagim.
kusum cok sukur iyilesti. yani tekrarlar mi bilemiyorum. eger tekrarlarsa bu tedavi tekrarlanacak mi yada bundan sonrasi icin ne yapmaliyim yem ilac kafes bakimi vs.
Çok sevindim iyileşmesine. Evet tekrarlayabilir tam iyileşmemiş olabilir bunu bilemeyiz siz takip ediceksiniz bi süre sonra tekrardan ilaç kullanımıyla düzelir bu derece kötü olmaz. 3 gün entrobac sonra da 3 gün multivitamin kullanın

Çok sevindim iyileşmesine. Evet tekrarlayabilir tam iyileşmemiş olabilir bunu bilemeyiz siz takip ediceksiniz bi süre sonra tekrardan ilaç kullanımıyla düzelir bu derece kötü olmaz. 3 gün entrobac sonra da 3 gün multivitamin kullanın
cok tesekkur ederim @ebraresx cok yardimci oldunuz bize🙏

Merhaba oncelikle.
Benim vefat eden biricik yavrum da aynı durumdan muzdaripti.
Yem yemesi, neşesi yerinde olduğu için başka veterinler yavrumun sorununu onemsemedi ve kuşumuzu kaybettik.
Kanatlı veterinerini uzun uğraşlar sonunda bulup ona bu durumu anlattigimizda solunum yolu hastaliğı belirtisi olduğunu söyledi.
Muhtemelen kuşunuzda bronşit veya astım var. Lütfen ama lütfen bu durumu görmezden gelmeyin, hemen bir kanatlı veterinerine götürün ki kuşunuz bir an önce tedavi olmaya başlasın.
Kendiliğinden geçer diye düşünmeyin, evde kendiniz İnternete gördüğünüz tedavileri uygulamaya çalışmayın. En iyisini kanatlı veteriner hekimi bilecektir. Kanatlılara bakmayan veterinerlere kuşunuzu götürüp zamandan ve paradan israf etmeyin

Merhaba, bizim kuşumuz da bu durum söz konusu. Dün akşam hiçbir şeyi yoktu gayet sağlıklı ötüyor ve oyunlar oynuyordu. Bugün öğle saatlerinde aynı videodaki gibi nefes alırken güçlük yaşar gibi sesler çıkarıyor, göğüs kafesi aşırı hareket ediyor ve kuyruğu sallanıyor.
Yarın ilk işim konuda bahsedilen ilaçları deneyeceğim.
Dikkatimi çeken tek bir farklılık var normalde sadece parmağıma konar, omzuma atlar orda dururdu kesinlikle kendini sevdirmezdi. Bugün zorla kendini avuçlarıma soktu dakikalarca başını okşattı

Merhaba, bizim kuşumuz da bu durum söz konusu. Dün akşam hiçbir şeyi yoktu gayet sağlıklı ötüyor ve oyunlar oynuyordu. Bugün öğle saatlerinde aynı videodaki gibi nefes alırken güçlük yaşar gibi sesler çıkarıyor, göğüs kafesi aşırı hareket ediyor ve kuyruğu sallanıyor.
Yarın ilk işim konuda bahsedilen ilaçları deneyeceğim.
Dikkatimi çeken tek bir farklılık var normalde sadece parmağıma konar, omzuma atlar orda dururdu kesinlikle kendini sevdirmezdi. Bugün zorla kendini avuçlarıma soktu dakikalarca başını okşattı
Doksisiklin etkili bir ilaç kullanabilirsiniz. Bir veterinere gidip ordan alın şikayetleri de söylersiniz dozajda yardımcı olur. Eğer ileri seviye değilse ağır bi ilaç kullanıp zorlamaya gerek yok

Doksisiklin etkili bir ilaç kullanabilirsiniz. Bir veterinere gidip ordan alın şikayetleri de söylersiniz dozajda yardımcı olur. Eğer ileri seviye değilse ağır bi ilaç kullanıp zorlamaya gerek yok
Merhaba sayın ebraresx, değerli tavsiyeniz için teşekkür ederim.
işim gereği müşterilerimden olan veteriner tanıdıklarıma durumu anlatıp videoları gösterdiğimde doksisiklinin şuanki durumda kullanmaya başlamamızın güçlü bir ilaç olduğu İçin sakıncalı olabileceğini belirterek 1-2 gün beklememizi tavsiye ettiler. İlk teşhisleri solunum yolunda sorun/üşütme olduğunu belirterek elexsus astex isimli bir ilacı tavsiye ettiler, şuan için başlamadık. Bunlara ek olarak da astimasol isimli bir vitamin aldık. Odaya da sıcak suya eklenmiş okaliptüs yaprağı yağı koyduk.
Düne göre ötüşü oldukça canlı forumlarda genel olarak viykleme tabiri oldukça azaldı. Kafesinde durmak istemiyor sürekli avuçlarıma atlayıp kendine masaj yaptırıyor.
Bizi korkutan ve düzelmemiş olan nefes alırken göğüs kafesinde/kuyruğunda bulunan şiddetli hareketler ve ağzını açarak boynunu ileriye doğru uzatması.
Öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim
Gelişmeleri aynı durumla karşılaşan kişiler için paylaşacağım.

merhaba

kusum yeniden rahatsizladi. yeniden antibiyotige basladim bugun 5. gun. bu rahatsizlik neden tekrarladi ya da gecmedi. farkli olarak birsey yapmam gerekiyor mu

Hangi ilacı haç gün kullandınız ve ardından probiyotik ve vitamin kullandınız mı

Merhaba dün öğlen 5 dk önce salincaginda iken 5 dk sonra muhabbet kuşumun ayağı morarmış şekilde kafesin tabanında gördüm ayagindan röntgen çekildi birşey çıkmadı eve getirdim tik gibi titremeleri oluştu başka veterinere götürdüm kuvez de kaldı 1 gün kadar hicbir tedavi için girişim yapmadılar bende paradan aldım başka veteriner e götürdüm sinirsel bir hastalık dedi kortizon iğne yaptı ve b vitamini verdi yardım edermisiniz ne yapmam lazım video ekleyemedim. Watsap dan da konuşabiliriz 0542 780 05 36

Geri