Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ölmek üzere ne yapmalıyım?

Teşekkür ederim.. Şırınga da hava kalmayacak şekilde damla damla basıyorum yemlerini.. Geri çıkartsa da besliyorum.. İştah açsin diye yulafları kabugundan ayırıp ezdiğim yemlerine karıstırdık

Çoğu kaynakta ayran içirin yazmışlar birde tavuklar için falan kıragan da çok etkili oluyormus. Ayran içince can geliyor sanki bikmiyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım..

Asıl garip olan, kanatlarını da kullanabiliyor. Full önlem aldıgım bir yerde elimle hafif yukarı asagı yaptım ucacak mı diye. Konmak istediği yere gayet güzel ayaklarını kullanarak sakince inişte yapıyor, inmek istemediği yere ise başka tarafa ucarak gidiyor belli bir süre hava da ucarak kalıyor ama indiğinde ayaklarını büzüyor kasıyor.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun birkaç tane dışkı yapsın bakalım.
Üste resim koydum en son yaptığı dışkı oradaki beyaz olan. Şuan bir dışkısı yok yapamadı zorla sürtünerek yapmaya çalışıyor ama daha ortada bir dışkı yok..

Var. Bir kaçına videosunu gösterdik hava soguk daha beter olmasın diye götürmedik. Aracımız yok otobus köşelerinde perişan olmasa zaten başka bir şehire taşınacaktık ama o bu durumda olunca hiç bir yere gidemedik
Kendi kendine ya da sizin yardımınızla iyileşeceğini sanmıyorum çünkü sorunu her neyse ciddi bi şeye benziyor kafesi kalın bi şeyle örtüp ya da streçleyip veterinere götürün bence havalar çok sıcak değil ama kar kıyamet de yok bi sıkıntı çıkmaz.

Maalesef çok ileri seviye anladığım kadarıyla. Kendi kendine ya da sizin yardımınızla olacak iş değil.

3-4 mesajdır yazıyorum acil bir veterinere götürmeniz lazım diye.

Geri