Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Pokemon'dan Pikaçu ile tanışma hikayemiz

Muhabbet kuşu Pikaçu

Meraklı Üye
Yağmurlu bir Çarşamba günüydü. Ama yağmur dediğim nasıl bir yağmur. Şiddetli bir şekilde gök gürültüleri... Sırf köpeğim için mama almak için bir pet shop'a girmiştim. Ancak girdiğim petshop tanıdık birinindi. Bu sebeple köpeğim Kontes için alacağım yem aynıydı. Mamayı satın aldıktan sonra, tanıdık olan petshop sahibi ile derin bir sohbete daldık. Laf lafı açar demişler, konu kuşlara geldi. Ve elindeki kuşların daha 1 aylık olduğunu söyledi. Normalde kuş alma gibi bir niyetim yoktu lakin 1 aylık deyince almak için çok uygun olduklarını düşünmüştüm. Ne de olsa tam eğitmelik kuşlardı ve daha bebeklerdi! Kuşların kendilerine baktığımda (o görüntü gözümün önünden asla gitmiyor) iç içe girmişler korkarak ve zavallı bir şekilde kafes dışındaki ziyaretçilere bakıyorlardı. [Evet daha tünekte bile doğru düzgün duramıyorlardı!] Ben de tamam deyip bir tane almaya karar verdim. Bütün kuşlar birbirinden güzeldi tabii ki. Fakat benim ilgimi 1 aylık olan kuşlar çekmişti. Ve aralarından bir tanesini seçip onu aldığım kafese koymalarını rica ettim. Kendisi minik bıcır kardeşlerinden ayrılmak istemiyordu. Fakat şu anki haliyle gerçekten memnun. Şemsiyemi açtım ve, kafesi altında tutmaya özen göstererek eve kadar götürdüm. Kendisi ilk başlarda çekingen olsa da sonradan alıştı.

Geri