Karadeniz Pet

Muhabbet kusum sadece tek bir ayağını koyuyor

SenaEce

Yeni Üye
Muhabbet kuşum elime sadece bir ayagini koyuyor ne yapabilirim?

Muhabbet kusum aldigimizda 45 günlüktü alali yaklaşık 1yıl oldu ilk aldığımızda bana alismisti elime omzuma geliyordu sonra biz bikac günlüğüne koye gitmek zorunda kaldik bana küstü sonra ne yaptiysam barışmadı bir kac ay sonra evimize 3 yasinda erkek bir kus geldi bizde onu kusumuzun yanina koyduk hep onunla oynadı ama erkek kus bazen bize kizip disiyi dövüyodu ona emir veriyodu bu yüzden gecen gun erkek kuşu teyzem evine götürdü şimdi ben disiyi yine kendime alistirmaya çalışıyorum kafese elimi soktum 1 ayagini elime getirdi bu ne demek olur bana tekrar alışır mı(bi kac kez 2 ayaginida getirdi ama birazcik dışarıya cikarmaya çalışınca hemen kaciyo)Ne yapabilirim nolur yardim edin

Bence eliniz kafesteyken bekleyin kuşu disari cikartmaya calismayin cunku ona gore disarisi guvenli degil guvenini tekrar kazanmaniz gerek simdilik kafesin icinde takılın sonra dışarı çıkartırsınız. Yeni bir kus almissiniz gibi düşünün herseyi bastan yapin cabucak alışacaktır. Gecmis olsun

1yıl önce aldıgınız kuşa yeni şeyler öğretmek eğitmek baya zordur ama geçmişte yaptıgınız yaptırdıgınız şeyler var ve şimdi yapmıyorsa aynı egitimleri yaparak güvenini saglamaya çalışın

Geri