Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum salondaki bitkiyi yedi birşey olur mu ?

Chosenstr

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar. Muhabbet kuşum salondaki bu bitkiden bir parça ısırdı ve yuttu muhtemelen sonra engelledim zaten. Zehirlenme gibi bir durum olur mu merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• index.jpg
    index.jpg
    140.3 KB · Görüntüleme: 45
  • indexwwa.jpg
    indexwwa.jpg
    141.7 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar cevap verecek biri yok mu acaba merak ediyorum lütfen.

Bitkiye bağlı bi durum bitkiyi araştırın zehirli mi

Herkese iyi akşamlar. Muhabbet kuşum salondaki bu bitkiden bir parça ısırdı ve yuttu muhtemelen sonra engelledim zaten. Zehirlenme gibi bir durum olur mu merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim.

Bu tür bitkilerin olduğu ortamda kuş bakmazsanız daha iyi olur. Kuş bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bitkinin adı nedir ?

Benim benzettiğim kadarı ile salon sarmaşığı olması lazım. Çiçekleri kaldırdım zaten. Kuşu daha az önce kontrol ettim bir sorun yoktu umarım bu saatten sonra da olmaz

1 - 2 saat içinde bir belirti göstermediyse zehirli değil demektir. Bu tür bitkiler birazda olsa ishal yapabilir.

Süt ürünleri zararlı değil mi çok az bile olsa vermemeli bence
Ayrıca anlık olarak difenbahya, salon sarmaşığı, hoya australis, porselen çiçeği vb bitkilerin kemirilmesi durumunda, metal zehirlenmelerinde, köpüklü kusma (zehirlenme belirtilerinde) aşırıya kaçmamak kaydı ile sulandırılmış şekilde 3-4 damlayı geçmemesi kaydı ile öneriyoruz. Ve sonuç elde ediyoruz.

Geri