Karadeniz Pet

muhabbet kuşum su içer içmez ishal oluyor

İlaç sade aspur falan verilince geçici düzelme oluyor sonrasında tekrar aynısı oluyor bendeki hafif yeşilimsi bir renk alıyor. 2016 dan beri bu şekilde dediğinize göre bu durum acaba istisnai bir normal olabilirmi bendeki kuşta 5 aydır bu şekilde
Benim kuşumda aspur yiyiyor. Akdarı koyuyom bide aspur. Önce aspurları yiyiyor sonra akdarı kalınca mecbur yiyiyor. Böbreklerinde rahatsızlık olabilir belki, prebiyotik probiyotik elektrolit verirsem düzelebilir. Dışkısı bu şekilde ama neşesi maşallah iyi. Ara ara gaga taşını çok yiyince kusuyor.

Hocam 4-5 ay kadar önce İzmir'de çok bilindik veterinere götürdüm. Orada 5 gün kaldı. Orda günlük ilaç veriyorlarmış. Her gün gidip gördüm. Ordayken dışkıları normaldi. Eve geldi yine ishal gibi. Orada ilaç verirlerken düzelmişti sanırım.
Hala çok su içiyor mu?

Evet hocam diğer kuşumun içtiğinin 3-4 katı içiyordur.
E coli tedavisi yapın bence Bi

Yumurtayı minicik parça parmağın ucuyla gagasna uzat mutlaka tadına baktır bi kuşum yemiyoru zorla gagasına soktuğumu bilirim sonra müptelası oldu . Yani ilk etapta tadını bilmiyorlar sakın yer diye kafese koyup saatlerçe yemesini bekleme çabucak bozuluyor yumurta
Kuşun aynası vrsa mink bi parça aynasına yapıştır yer o minikten kastım yem tanesi kadar tam lokmalık
gagası yumurtaya değer değmez kafasını sallıyor. dediğinizi yaptım aynasına yapıştırdım ama yemedi. peşinde yumurta dolandırdım yine yemedi. geçen gün mama yaptım ama sadece sebzelerini yedi

Benim erkek kuşta 5 aydır aynı durumda bir türlü çözemedim içtiği suyu sanki direk çıkartıyor gibi bendekide aynı şekilde sonrasında renk veriyor bakteriyel bir durum diye ilaçta kullanıldı ama fayda etmedi
aynen bizimkide öyle. suyu direk çıkarıyor.

gagası yumurtaya değer değmez kafasını sallıyor. dediğinizi yaptım aynasına yapıştırdım ama yemedi. peşinde yumurta dolandırdım yine yemedi. geçen gün mama yaptım ama sadece sebzelerini yedi
kuşu korkutmadan eline alıp gagasının kenarından sok içeri ağzını açtığındaa parmağının ucuna al yumurtayı ağzına sok o yutacak zaten sonra elleme tadını alınca yiyecek emin ol mutlaka yedir vitaminsiz olup hastalanııp ilaç içirmekense bu yöntemden bişey olmaz

Geri