Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tüy dökmüş

tully998

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum 6 aylıktan birazcık daha büyük şuan. Geçtiğimiz hafta gagasının rengi değişti ve erkek olarak aldıgım muhabbert kuşumun dişi oldugunu farkettim. Gagası resimdeki renge dönüştü. Ben yurtdışında oldugum için kuşla şuan ailem ilgileniyor. Tüylerinin bi kısmının dökülüğünü ve başının arka kısmının fotograftaki gibi kel kaldıgını gördüm. Kuşum için endişeleniyorum. Sizce neden böyle oldu? Gaga renginin değişmesiyle ilgili strese girmiş olabilir mi yoksa başka bir durum mu var. Lütfen yardımcı olun. Yanıtlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• E6EDE510-308E-4DC2-8D33-21A44F7EF1A6.jpeg
    E6EDE510-308E-4DC2-8D33-21A44F7EF1A6.jpeg
    152.8 KB · Görüntüleme: 33
  • 3876FC2A-2FDF-44DA-AE46-0F950BC159A0.jpeg
    3876FC2A-2FDF-44DA-AE46-0F950BC159A0.jpeg
    280.4 KB · Görüntüleme: 32
Cere de bir problem yok. Kizismaya yaklaşıyor kahverengiliginden. Diğeri ise tüylerinin belirli yerleri dökülmesi bana dış parazit sinyali verdi. Kaşıntı var mı acaba

Merhaba ara sıra kaşıntı oluyormuş normal şekilde. Dediginiz gibi dış parazitse ne yapmak lazım?

Dış parazit ilacı temin etmeniz lazım. Zimec ,avromec veya baymec temin edin. Genelde vilmectin öneriliyor ama dediğim parazit ilaçları daha etkili. O üçünden birini temin edin. Ense damlası. Ama bazen suyuna da koyulabiliyor. Aldığınız yere sorun kullanım seklini. İyi gelecektir. Parazit ilacından sonra probiyotik vermeyi unutmayın . Geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim.
Merhaba; dediginiz ilaçları söyledim fakat ben yurtdışında oldugum icin tam ilgilenemiyorum. Petshopta bunu vermişler. Dış parazit olduğunu söylemişler. Yardımcı olur musunuz? Kullanımını nasıl yapmalıyız? Kullanımı ne kadar süre olmalı?

Ekli dosyalar

• BABB8BF4-F8E4-473B-B291-D32C5A2740A6.jpeg
    BABB8BF4-F8E4-473B-B291-D32C5A2740A6.jpeg
    167.6 KB · Görüntüleme: 20
Apex maalesef iyi bir marka değil. Ayrıca spreylerin kuşa hiçbir faydası yok aksine zararı var. Solunum yollarını etkiliyor 😕 kullanmanizi tavsiye etmem

Dediginiz ilaçları başka petshoptan bakmalarını istiyeyim o zaman. Sizce bu dış parazit ne kadar zamanda iyileşir. Çok endişeleniyorum muhabbet kuşum için.

Benim söylediğim ilaçlar petshoplarda satilmiyor. Aynı zamanda petshoplarda satılan multivitaminler probiyotikler de yetersiz maalesef. O dediğim ilaçları bazı veterinerlerde zirai ilaç satan yerlerde yada büyük eczaneler de bulabilirsiniz. Aldığınız zaman kullanım şeklini de sorun. Ama genelde ense damlası olarak geçiyor. En olmadi hiçbirini bulamadınız vilmectin dış parazit ilacı alın. Onu bulmak daha yaygin.

Pekala internette bulabileceğim bir sitede var mı? Linkleme ihtimaliniz nedir?

Ben zamanında internetten bakmıştım bulamamıştım ama bir araştırın belki şuan bulabilirsiniz.

Geri